Isırgan Otu Kürü

Isırgan Otu Kürü

Isırgan Otu Kürleri

Kanser, kansızlık gibi bir çok hastalığın tedavisinde ısırgan otu ve tohumları kullanılmaktadır. Isırgan kürü ile bir çok hastalığınıza derman olabilirsiniz.

Genel olarak Isırgan otu kürü

Yaklaşık olarak 250 gram ısırgan otunu 1 litre klorsuz suya atın ve kaynatın. Kaynama işlemi gerçekleştiği an ocağın altını kapatın ve cam kavanozda muhafaza ediniz. Bu kürü günde 3 bardak her öğünden önce tüketmenizi tavsiye ediyoruz. 21 gün uyguladıktan sonra en az 1 hafta ara verip daha sonra “ısırgan kürüne” devam edebilirsiniz.

Saç için ısırgan otu kürü

Birkaç dal ısırgan otunu suda kaynatıyoruz, 4 veya 5 gram ısırgan otu için 750 gram su yeterli olacaktır. Isırgan otu kürü suda çok kısık ateşte haşlanan ısırgan otlarının süzülmesi ile hazırlanıyor. Süzülen ısırgan otu suyu soğutulmalıdır. Isırgan otu kürü temiz saça uygulanır. Saçınız temiz ise ısırgan otu suyu ile saçınızı yıkayın daha sonra 30 dakika bekletin. Bekleyen saçınızı daha sonra ılık su ile durulayın. Bu işlem sonrasında ısırgan otu saçı parıldayan bir görüntüye ve kepekten tamamen arınmış saçlara kavuşturacak. Isırgan otu kürü ile doğal bir tedavi uygulamış olacaksınız saçlarınız için.

Kıl Dönmesi-Kuyruk sokumu iltihablanmasına karşı kür

Kurutulmuş ısırganı çok az suda beş dakika haşlayıp lapasını yapınız. Ilıdıktan sonra 10-15 dakika üzerinde bekletiniz. Lapayı ince tülbente sararak da yaranın üzerine 15 dakika koyabilirsiniz. Bu işlemi yara kapanana kadar haftada iki-üç defa tekrar edebilirsiniz.

Romatizma ağrılarına karşı kür

Çok az suda 5 dakika haşlayarak lapası yapılır. Hazırlanmış olan bu ısırgan lâpası çok sıcak olmamak şartıyla tülbente sarılarak romatizma ağrısının olduğu bölgenin üzerine konularak onbeş dakika etki ettirilir. Haftada 2-3defa uygulanır.

Uyarı: Kesinlikle bir doktora gitmeden şikayetlere iyi geliyormuş düşüncesiyle hareket ederek, Isırgan oto kürü tedavisini uygulamayınız.

Etiketler:

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. eda kızıltaş dedi ki:

    teşekkürler. çok yararlı bilgiler. ne zamandır arıyordum..

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.