İbrahim Saraçoğlu Polikistik Over Kürü

İbrahim Saraçoğlu Polikistik Over Kürü

Polikistik Over Sendromu ve Bitkisel Kür

Polikistik kelime anlamı olarak, poli=çok, kist=sıvı dolu kesecik, çok sayıda sıvı dolu kesecik demektir.

Polikistik over sendromu (PKOS) üreme çağındaki kadınların yaklaşık %5-7′sinde görülen çağımızın çok sık karşılaşılan bir sorunudur. PKOS yumurtlama olmaması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan adet düzensizliği, tüylenme, kilo alma, sivilcelenme, saç dökülmesi, gebe kalamama veya “zor” gebe kalma ve çok çeşitli başka belirtilerle seyredebilen bir durumdur. Hastalarda belirtilerin bir bölümü ya da hepsi birlikte bulunabilir.

Bitkisel Polikistik Over Kürü

Dr. İbrahim Saraçoğlu, Seda sayanın programında, yumurtalık kisti hakkında bilgilere göreyumurtalık kistinin sebebi, doğal olmayan tohumlardır. Yumurtalık kistlerinin en iyi doğal tedavisi, kuru soğan ve sumak küründedir.

Kuru Soğan Sumak Kürü
• 1 adet (yumurta büyüklüğü kadar) kuru soğan,
• 2- 3 çay kaşığı sumak.

Hazırlanışı: Tıpkı, soğan salatası yapar gibi, soğanları incecik kıyın ve üzerine sumak serpin.

Kullanım Şekli: Hazırlamış olduğunuz soğanları yemeklerden 1 saat önce yiyin. Bu şekilde etkisi daha da fazla olacaktır. Günde 2 defa 15 gün uygulanacak.

Ayrıca; testere dişli aslanpençesi çayıda yumurtalık kisti için çok faydalıdır.

Aslan Pençesi Kürü
• 2 yemek kaşığı aslan pençesi,
• 1 su bardağı kaynar su,

Uyarı: Kesinlikle bir doktora gitmeden Polikistik Over şikayetlerine iyi geliyormuş düşüncesiyle hareket ederek, Polikistik Over kürü tedavisini uygulamayınız.

Etiketler:

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Sayın Ahmet Bey size bir sorum olacak yumurtalığımda kist var 3 cm büyüklüğünde aslan pençesini uygularsak bunu ne kadar süreyle ve hangi vakitlerde kullanabilirim. Ayrıca aç karna mı tok karnamı bu konuda beni bilgilendirirmisiniz… Şimdiden teşekkürler.. Ayrıca birde bu soğanı kaynatıpta yapılan bir kür daha vardı aynı şekilde bu kanudada beni bilgilendirirmisiniz… İyi Çalışmalar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.