Yara İzleri İçin Kür

  • 22 Aralık 2011
  • Yorum Yaz
  • 4.934 kez incelendi.
Yara İzleri İçin Kür

Yara İzleri Tedavisinde Bitkisel Kürler

Ciltteki lekeler ve izler hepimizin ortak sorunu. Güneş lekeleri, çiller, yanık ve ameliyat izleri gibi pek çok cilt sorununa alternatif bir çözüm yolu “Buz Terapisi” önerilebilinir ama bu yöntem özel kliniklerde ücretli yapılmaktadır. Gelelim asıl konumuz olan bitkisel yöntemlere;

Yara izlerine bitkisel yöntemlerle çözüm bulmak isteyenler için, bakla sebzesinin kabuklarını soyarak, bu kabukları yaraların olduğu bölgeye sürebilirler. sifalibitkileriniz Tarçını kaynatarak suyunu pamuk ile yaralara sürmekte, yara izlerinin doğal bir şekilde tedavisini sağlamaktadır. Ayrıca rokanın yapraklarını sıkıp yara izlerinin bulunduğu bölgeye sürebilir ve kısa sürede izlerin tamamen geçmesini sağlayabilirsiniz. Roka tohumlarını bir bardak suyun içinde yaklaşık on dakika bekletip sonra bu suyu yaralara sürmekte faydalı bir yöntemdir.

Yara izleri için bitkisel çözümler

Formül 1: Tarçın kaynatılır, suyuna bir pamuk batırılarak yara izlerine sürülür.

Formül 2: Yabani roka tohumları toz haline getirilir. 10 dakika bekletilip, suyuyla yara izlerine pansuman yapılır.

Formül 3: Taze roka yaprakları sıkılır. Elde edilen su, yara izlerine sürülür.

Formül 4: 1 bardak kaynar suyun içine 10 gram abanoz yongası atılır. 10 dakika bekletilir. Daha sonra bu su ile yara izleri pansuman yapılır.

Uyarı: Kesinlikle bir doktora gitmeden şikayetlere iyi geliyormuş düşüncesiyle hareket ederek, yara izi kürleri tedavisini uygulamayınız.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.