Enginar Yaprağı Kürü

  • 28 Ağustos 2011
  • Yorum Yaz
  • 2.262 kez incelendi.
Enginar Yaprağı Kürü

Uzmanlar, enginar kürü ile safra kesesi ve sindirim sistemi rahatsızlığı problemi olanlar için bitkisel formülünü paylaştı. Safra kesesinde oluşan tüm rahatsızlıklara iyi gelen enginarın kürü ayrıca sindirim ve hazımsızlık problemi çeken sağlık problemi olan kişiler için şifalı bitkilerle tedavi en etkili bitkisel çözümdür. Enginarın faydaları ve yararları çoktur.

Bitkisel formülümüzde enginarın en dışındaki yaprakları kullanmayacağız. Dışındaki yapraklarında altında olan diğer yapraklar bu bitkisel formülde kullanılabilir. Bitkisel formülümüzü hazırlarken bir adet orta boy enginar bizim için yeterli olacaktır.

Enginar kürü için bir kereye mahsus hazırlayacağımız bu yaprakların ağırlığını bir tartıda ölçmeniz gerekiyor. 11 gramdan fazlası bu kürün tam verimli olmasını engelleyebilir. Yaklaşık olarak 8 ve 11 gram arasında enginar yapraklarınızı tedarik ediniz.

Bu işlemin ardından, enginarın alt yapraklarını kaynayan iki su bardağı su dolu kabımızın içerisine atın ve kısık ateşte kaynamasını bekleyin. Ağzını bir kapak ile kapatın. Yaklaşık olarak 4 dakika kaynamasını bekleyin ve ılımasını için bir köşeye koyup bekletin.

Aç ve tok olarak tüketebileceğiniz enginar kürünü hazırlamış oluyorsunuz. Enginar kürünü uzman doktorlarda haftada 3-4 defa yapmanızı öneriyor. Yani Pazartesi bu kürü yapıyorsanız, Çarşamba yapın, ve Cuma yapın. Haftalık olarak enginar kürüne belirli bir program uygulayarak vücudunuzu bu küre alıştırabilir, safra kesesi ve sindirim rahatsızlığı problemlerinden kurtulabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.