Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil Kahve ve Çekirdeğinin Faydaları

Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) ailesinden olup Coffea cinsinden 5 metreye kadar boylanabilen bir ağaçtır. Çekirdekleri normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmez.

Yeşil kahvenin bilinen yararları

Kafein maddesinin doğal deposu olan yeşil kahve metabolizma hızlandıran etkilere sahip olduğu için yarım saat içinde beyin faaliyetlerini hızlandırmaktadır.

Yeşil kahvede bulunan kafein maddesinin metabolizma artırıcı etkisi 3 ile 5 saat arasında değişmekte halsizlik ve yorgunluğu da önlemektedir. Yeşil kahvenin faydaları ise işlenmemiş ve kavrulmamış olduğundan dolayı antioksidan maddeler bakımından daha zengindir.

Vücuttaki yağ moleküllerini parçalar, vücudun bağışıklık sistemini korur. İki yönden de yeşil kahve zayıflama sağlayan yeşil kahve metabolizmayı hızlandırarak vücudun kalori harcamasına sebep olur, bir diğeri ise yeşil çay yaprağına göre 3 kat fazla antioksidan içerdiği için daha hızlı kilo vermeyi sağlamaktadır.

Yeşil kahve diğer kahveler gibi kavrulmadığı için diğer kahvelere göre daha çok antioksidan içermektedir. Yeşil kahvede bulunan antioksidanlar yağ hücrelerini parçalar.

Yeşil çayda zayıflama çaylarının arasındadır. Ama yeşil kahve yeşil çaya göre 3 kat daha fazla antioksidan içermektedir. Fakat yeşil kahve içildiği zaman 2-2,5 litre su tüketmelidir. Çünkü Yeşil kahve vücuttaki suyu emmektedir. sifalibitkileriniz

Yeşil kahve nasıl pişirilir

Yeşil kahve pişirme tekniği; Yeşil kahvenin evde hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kahve cezveye konulduktan sonra 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika demlenmeye bırakılır. sifalibitkileriniz Sıcak olarak servis yapılır.

Yeşil kahvenin zararları

Yeşil kahve son zamanlarda zayıflama ürünü olarak vitrinlerde çok rastlanan ve kullanılan bir üründür. Ancak aşırı kahve tüketimi vücutta su tutulmasına neden olabileceği için yeşil kahve içilen dönemlerde günde en az 2.5 litre su içilmesi gerekmektedir.

Yeşil kahve nasıl içilir

Yeşil kahve sabah ve akşam olarak günde 2 kez içilebilir. Fazlası zararlı olacaktır. Yeşil kahve içerek zayıflayanların sayısı günden güne artmaktadır. Kullananlar çok memnun kalıyor ve zayıflamak isteyenlere tavsiye ediyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 32 yorum yapıldı:

  1. Nur dedi ki:

    Ben aktardan aldım da öğütülmemiş verdi bana öğütülmüşü böbreklere iyi gelmiyor dedi kahve çekirdeklerini kaynat iç dedi. Herkes farklı birşey söylüyor. Ne yapıcaz 🙁

  2. sinem dedi ki:

    ben 1.50 boy. 50 kg.ölçülerinde bir bayanım belim ince basen var bence basenimin gitmesi lazım 5 kg gitse tam ideal kilom olucak yeşil kahveyle küçültebilrimiyim acaba arkadas aktardan alıcak 10 tl lik denemek amaclı inşallah iyi gelir faydası olursa daima tüketirim zaten kahve koliğimdir. vazgeçilmezim olur yeşil kahve…

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.