Biberiye Çayı Zayıflatırmı

Biberiye Çayı Zayıflatırmı

Biberiye çayı, yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bir çaydır, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı yardımcı olur. Sindirime faydalı bir besin olan biberiye, mide ve bağırsakları uyararak hazmı kolaylaştırır. Bu sebeble son dönemde popüler bitkisel zayıflama ürünlerinin içinde biberiye bitkisi eksik olmuyor.

2 çay kaşığı ince kıyılmış biberiye 1 bardak kaynar suyla haşlanır ve 10 dk demlendikten sonra süzülerek içilir. Günlük olarak 2-3 bardak içilebilir.

Biberiyenin Faydaları: Saç dökülmesini önler ve saçı besler. Biberiye infüzyonu ile yıkanan saçlar gürleşip güzelleşir. Hafızayı güçlendirir. Sindirime faydalı bir besin olan biberiye, mide ve bağırsakları uyararak hazmı kolaylaştırır. İdrarı ve bağırsak gazlarını söktürücüdür. Vücuda zindelik verir. Damar tıkanıklığını önlemeye yardımcı olur. Migren türü baş ağrılarını hafifletir, çarpıntıyı giderir. Astım ve bronşite karşı faydalıdır. Kansızlığa ve sarılığa iyi gelir. Biberiye yağı romatizma olan yere sürülürse romatizma ağrılarını dindirir.

Biberiyeyi saç bakımında kullanacaksanız en kolay yöntemlerden biri 5-10 damla biberiye yağını 250 ml su ile karıştırarak bu karışımı durulama suyu olarak kullanmaktır.sifalibitkileriniz.com Saçlarınızı biberiyeli suyla duruladıktan sonra normal suyla durulamadan banyodan çıkın ve saçlarınızı doğal kurumaya bırakın.

Uyarı: Hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınların, epilepsi hastalarının, yüksek tansiyon hastalarının biberiye ürünleri takviyesi kullanması önerilmez. Bazı kişilerde biberiye yağı alerjik tepkiye ve cilt tahrişine neden olabilir.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.