Kekik Çayının Faydaları Nelerdir

Kekik Çayının Faydaları Nelerdir

Kekik çayı vücuttaki zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Kekik çayı gevşemiş cilde sürülürse yararlı olur. Kekik çayının sindirim sistemine olumlu etkileri vardır. Sindirimi kolaylaştırır, mide sorunlarına iyi gelir, iştah açar. Adet kanamalarını dengeler ve kramplı adet ağrılarında rahatlatıcı etkisi kekik çayının faydaları arasındadır. Vücut yağlarını erittiği ve damar tıkanıklarını önlendiği biliniyor. Öksürük ve üst solunum yolları iltihabında çay ve gargara olarak kullanılır.

1 çay kaşığı kekik bir bardak kaynar suyla haşlanır ve 8 dakika demlenir. Günde 2 veya 3 bardak kekik çayı, aç karnına ya da öğün aralarında, soğutulmadan yudumlanarak içilir.

Yeni mahsül ve dalında kurutulmuş demet biçiminde olanlar alınmalıdır. Renginin canlı, kokusunun keskin olmasına dikkat edilmelidir. Kekik çayı hazırlanırken kekik kaynatılmamalıdır.sifalibitkileriniz Aksi takdirde içindeki en önemli etken madde olan Thymolun kaybı meydana gelir.

Uyarı: Düşüğe yol açabileceği için hamile kadınların içmemesi gerekir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.