Kuşkonmaz Çayının Faydaları

  • 30 Haziran 2014
  • Yorum Yaz
  • 2.230 kez incelendi.
Kuşkonmaz Çayının Faydaları

Kuşkonmaz, kanı temizler. Cilde canlılık verir. Gözleri ve kalbi kuvvetlendirir. Dalak hastalıklarında faydalıdır. Hazmı kolaylaştırır. Diş ağrısını hafifletir. El ve ayaklarda görünen şişlikleri indirir. Kalp hastalıklarından doğan ödemleri giderir. Kolesterolün düşürülmesinde yardımcıdır. Anti stres hormonların oluşmasına yardımcıdır. Sivilce ve egzamanın iyileşmesinde yardımcı olur. irleri kuvvetlendirir ve zihin yorgunluğunu giderir. Cinsel isteği artırıcı etkileri olduğu belirtilmektedir.

Kandaki şeker miktarını düşürür. Karaciğer ve böbreklerin muntazam çalışmasını sağlar. Terletici özelliğiyle vücuddan fazla suyun atılmasını sağlar. Karaciğer ve mide için yararlıdır. Karaciğer şişliğini indirir. Kuşkonmaz sebzesi sebzeler içerisinde en çok folik asit içerendir. Bel soğukluğu böbrek ve mesane iltihabı olanlarla, çok sinirli kimselerin kullanmaması gerekir. İyi bir idrar söktürücü olan kuşkonmaz, idrar yollarını temizler ve vücutta oluşan ödem şişliklerini gidermeye yardımcı olur.

Kuşkonmaz Çayı: İki kahve kaşığı Kuşkonmaz kökü (ince kıyılmış) demliğe konur, üzerine 300-400 ml kaynar su ilave edildikten sonra 5-10 dk hafif ateşte kaynatılır ve 5-10 dk demlendikten sonra süzülerek içilir.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.