Melisa Çayının Faydaları Nelerdir

  • 23 Haziran 2014
  • Yorum Yaz
  • 3.451 kez incelendi.
Melisa Çayının Faydaları Nelerdir

Melisa çayı, sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklarda, mide spazmında, sinir sistemi ve kalp rahatsızlıklarında tansiyonu düzenleyici olarak, ağrı kesici ve rahatlatıcı olarak da kullanılan Melissa bitkisinin zekayı artırdığı, mide ülserine iyi geldiği, kaynatılarak suyu vücuda sürüldüğünde ter kokusunu kestiği ve beyin damarlarını açtığı biliniyor.

Melisa çayı içerisinde bulunan yağ yakıcı ve yağ moleküllerini tutucu bitkisel enzimler, kilo almaya engel olarak zayıflama sağlamaktadır. Melisa çayını yalnız başına içmekten ziyade, nane yaprağı, mate yaprağı, Limon ve Biberiye ile birlikte demlemenizi öneririz. Böylece çok yönlü bir bitkisel şifa çayı elde etmiş olursunuz. Melisa çayı o bildik çaylardan değil. kesinlikle bitkisel manada % 100 sonuç verdiren bir tedavi sunuyor. Melisa çayının faydaları açısından diğer zayıflama çaylarına göre çok yönlü yararları olan bir bitkidir.

1 bardak kaynar su, 2-3 tatlı kaşığı kuru ya da 4-6 kaşık körpe yaprak üzerine dökülüp 10-15 dakika süreyle demlendirilirken, içilene kadar üzeri sıkıca kapalı tutulur. Böylece hazırlanan çay sabah ve akşamları birer kez ya da gerektikçe bir bardak olarak içilir.

2 çay kaşığı ince kıyılmış melisa yaprağı bir bardak kaynar suyla haşlandıktan sonra 10 dakika süreyle demlenir ve süzülerek içilir. Balla tatlandırılabilir. Günde 2-3 bardak içilebilir. (Melisa bitkisi kaynatılmamalıdır.)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.