Nane Çayının Faydaları

Nane Çayının Faydaları

Nane çayı, mide ve bağırsak gazlarını giderir. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına, ishale, bulantıya ve kusmaya karşı iyi gelir. Karaciğer yetmezliğini giderir. Kalp ritim bozuklarını, bağırsak spazmını giderir. Astıma, gribe, bronşite, baş dönmesine, dil tutukluğuna, felce, çarpıntıya, baş ağrısına, ateş yükselmesine ve soğuk algınlığına iyi gelir. Enerji vererek hafızayı güçlendirir. Nane çayı metabolizmayı hızlandıran bitkilerden biri olduğu için zayıflamak için sabah ve akşam aç karnına içebilirsiniz.

Aşırı tüylenme sorunu için; 1 yemek kaşığı taze naneyi ince ince kıydıktan sonra ağzınızda çiğneyip üstüne iki-üç yudum su içerek yutun.

Bu uygulamayı 15 gün boyunca her gün yapın. 15 günde uyguladıktan sonra bir kaç gün uygulamaya ara verin.

Ardından 15 gün süre ile uygulamayı tekrar edin. bu kür sizin hormonlarınızın normal seviyesine gelmesine yardımcı olacaktır.

Malzemeler
1 bardak su
1 çorba kaşığı nane, (taze nane veya kurutulmuş)

Yapılışı: Naneyi demliğe koyun üzerine sıcak suyu dökün, kapağını kapatın, 5 dakika demlenmeye bırakın. Arada bir karıştırın, süzerek bardaklara boşaltın.

1 yemek kaşığı kurutulmuş bahçe nanesi yaprağı (1,5 gr) fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, ağzı kapalı olarak 10-15 dakika demlenir, süzülerek içilir. Günde 2-4 defa çayı taze hazırlanıp içilebilir.

Uyarı: Mide ülseri ve gastriti olan kişilerin fazla kullanmaması tavsiye edilir. Sık kullanımda gebeliği olumsuz yönde etkiler. Bunun dışında herhengi bir zararı ve yan etkisi yoktur.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.