Anason Yağı ve Faydaları

Anason Yağı ve Faydaları

Anason Yağı: Tohum içeriğinde doymamış yağ asitlerinden Oleik asit (Omega-9) %71,6, Linoleik asit (Omega-6) %21,88, Linolenik asit (Omega-3) %0,55 oranında bulunmaktadır. Ayrıca Ekosenoik asit de düşük oranda da olsa doymamış yağ asidi olarak bulunur. Doymuş yağ asitlerinden ise Palmitik asit %4,06, Stearik asit % 0,92 ve Palmitoleik asit %0,75 gibi çok düşük oranda yer almaktadır.

Anason Yağının Faydaları: İdrar söktürücüdür. Anne sütünü arttırır. Sinir sistemi uyarıcısıdır. Öksürükte göğsü yumuşatır. Selülit tedavisinde faydalıdır. Cilt bakım ve temizliğinde kullanılır. Bebeklerde gaz giderici etkisi vardır. Sarılığa, karında su toplanmasına iyi gelir. Balgam söktürücü ve hazmettirici olarak kullanılır. On iki parmak bağırsağındaki yaralara da faydalıdır. Sarkmış göğüs ve vücudun diğer deforme olmuş bölgelerinde masaj yolu ile başarıyla kullanılır. Uyarıcı salgı bezlerinin düzenli çalışması, kalp basıncının desteklenmesi, nefes alışverişi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, sinir hücrelerinin verimli olması, sindirim sisteminin uyarılması, migren, karın ağrısı, adet sancısı, sindirim sistemi tıkanıklıkları,sifalibitkileriniz.com mide gazı giderici, ter kesici ve idrar arttırıcı, boğmaca, astım bronşit, kan dolaşımı, iktidarsızlık, uykusuzluk durumlarında yardımcıdır.

Anason Yağı Nasıl Kullanılır? Günde 2 kez, 4er damla olacak şekilde kullanılır. Daha yüksek miktarda alındığı zaman hafif bir sarhoşluk sonra uyku meydana getirir. Harici kullanımlarda masaj yapılarak uygulanır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. parisa dedi ki:

    selam ben irandan mail yolluyorum ben bilmek istiyorum anason yagi nasil yapilir ve ben bu yagi nasil iranda bula bilirim bana yardimci olsaniz memnun olurum?

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.