Antep Fıstığı Yağı ve Faydaları

Antep Fıstığı Yağı ve Faydaları

Antep Fıstığı Yağı: Antepfıstığı yağı yüksek oranda tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri içeren, Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerini içerisinde bolca bulunduran hoş kokulu bitkisel bir yağdır. B3, B6, B12 ve A vitaminlerini, Pro Vitamin B5 (Pantotenik asit) ve tiamin içermektedir. Antepfıstığı yağı bitkisel yağlar içerisinde en lezzetli olanıdır. Doğal aroması ile kullanıldığı yemeklerde, unlu mamullerde ve tatlılarda kendini hemen belli eder. Özellikle kırmızı et ve balıkta, salatalarda, soslarda, hamur işlerinde, tatlılarda ve dondurmada kullanılması uygundur.

Antep Fıstığı Yağının Faydaları: Kabızlığı engeller. Kan şekerini düzenler. Kalp krizine karşı kalbi korur. Vücüttaki yağların yakılmasını sağlar. Yanıkların ve izlerinin iyileşmesini sağlar. Kolesterolü ve trigiliseridin düşmesine sağlar. Parkinson ve Mental depresyonu engellemeye yardımcı olur. B3 vitamini sayesinde beyin fonksiyonlarının gelişmesini sağlar. İçerdiği zengin E vitamini sayesinde yaşlanma etkilerinin azaltır. İçerdiği Antioksidanlar sayesinde kansere karşı koruyucu etkisiye sahiptir. Cilde uygulandığında yumuşatıcı ve kırışıklığın giderimesine yardımcı olur. İçerdiği Pro-Vitamin B5 sayesinde saç dökülmesinin azalmasına yardımcı olur. Ciltdeki oluşmuş yaraların üzerine sürülerek tedavinin hızlanmasına yardıncı olur.

Antep Fıstığı Yağı Nasıl Kullanılır? Doğal yağlar vücuda direk olarak alınabileceği gibi mezelerin üzerine dökülmek veya bal ile karıştırılmak suretiyle ağız yoluyla alınır. Yaralar için merhem gibi sürülmesi ve mikroplar için ayrıca önlem alınması gereklidir. Günlük yaraların değilde birkaç günlük yaraların üzerine merhem gibi uygulanarak kullanılması iyi olur. Yanık tedavilerinde ve izlerin azalmasına yardımcı olur.sifalibitkileriniz.com Dikkat edilmesi gereken nokta yağa alerjisi olanların kullanmaması gerektiği ve bu tür soğuk proses ürünlerin ısıtılmadan tüketilmesidir. Gün içerisinde bir meyva kaşığı tüketmek yeterli olacaktır. Fıstıklı pastaların içerisine yağ takviyesi olarakda kullanıldığı takdirde fıstık aroması hoş olmaktadır.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Şerif çelik dedi ki:

    Antep fıstığı yağı almak istiyorum lütfen bana telefonla ulaşırmısınız Şerif çelik Tel:0532 523 89 79 Ceviz yağıda istiyorum teşekkürler

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.