Ardıç Yağı ve Faydaları

Ardıç Yağı ve Faydaları

Ardıç Yağı: Organik asitler, glikoz, sakaroz, juniperin, reçinel i bileşikler ve acı madde içerir.

Ardıç Yağının Faydaları: İdrar söktürücü, iştah açıcıdır. Bacak kramplarında ve gutta faydalıdır. Burkulma, çarpma gibi kazalarda kullanılır. Ağrı kesici ve hareket kabiliyetini arttırıcıdır. Egzama, felç ve selülitte masaj yapılarak uygulanır. Astım hastalarında ve idrarını tutamayan çocuklarda etkilidir. Kalp yetmezliğinde, soğuk algınlığında ve romatizmal hastalıklarda kullanılır. Mide ağrısı, boğaz iltihabı, saç dökülmesinde ve kandaki şeker miktarının düşürülmesinde, deri hastalıklarında, ayrıca romatizma ve kramplarda da kullanılabilir.

Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen;2-3 damla bir fincan suya damlatılarak kullanılır. Haricen; uygulanacak yer kolonya ile temizlenir ve bol miktarda yedirilerek tatbik edilir. Anliseptiktir ve bu yüzden ayakta oluşan mantar, egzama hastalıklarında da sürülerek kaşıntı önlenir.sifalibitkileriniz.com Haricen; masaj yapılarak cilt altında toplanan yağ ve toksit maddelerin terleme yolu ile dışa atılmasını sağlayıp, tadavisine yardımcı olmaktadır.

Uyarı: Hamilelik döneminde kullanılması sakıncalıdır. Fazla alındığı taktirde böbrekleri tahriş eder ve idrar yollarında kanamaya sebep olur.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.