Kategoriler

Reklam

Meta

A B C-Ç D E-F G H I-İ-J K L M N O-Ö P R S-Ş T U-Ü V Y Z

Ayı Yağının Faydaları

Ayı Yağı Kullanımı ve Faydaları

Ayı yağı Osmanlı döneminde halkın tedavi amacıyla sık başvurduğu maddelerden biridir. Ayının dokularından elde edilen katı yağ, kırık-çıkık ve burkulmalarda dışarıdan kullanılırken, bronşit tedavisi için ağızdan alınıyordu.

Öte yandan, ayı yağı, 10. yüzyılda İngiltere’de boyun iltihaplanmasına, 13. yüzyılda Fransa’da ise gut hastalığına karşı kullanılıyordu. Devenin hörgüçlerinden alınan yağ da ağrı, sızı ve burkulmalarda yumuşatıcı olarak hasta bölgeye uygulanıyordu. Bu uygulamada, hasta bölge sabunlu ılık su ile banyo yapıldıktan ve bu yağla yağlandıktan sonra sarılıyordu. sifalibitkileriniz Diğer kullanımda ise ağrıyan yere deve yağı ile masaj yapılıyordu.

Sedef hastalığında cilde sürmek sureti ile kullanılır. Saç dökülmesinde başa sürülür. Mafsal ağrıları siyatik romatizma ve sırt ağrılarında ayı yağı ile devamlı ovulursa şifalı olur.


Sponsor Bağlantılar


Ayı yağı saç çıkartır: Ayı yağı androgenetik kellik sebebi ile büzüşen kıl köklerini genişleterek ve uzatarak etki gösterir. Saç tellerinin büyüme fazını uzatarak, belli bir uzunluğa ulaşmadan dökülmemelerini de sağlamaktadır. Ayı yağı kullanımının fayda göstermeye başlaması için ilacın en az 4 ay kullanması gerekir. Tedavinin nihai sonuçlarıysa Ayı yağı’nın aralıksız uygulanması şartı ile, bir seneden önce ortaya çıkmaz. Ayı yağı saç dökülmesi sorunu yaşanan bölgede saç derisine günde iki kez 5 damla şeklinde uygulanması gereken topikal %doğal bir ilaçtır.

Modern Tıptaki Yeri: Ayı yağının yumuşatıcı Özelliği modern tıpta da onaylanır.

Uyarı: Ayı yağı ve faydaları hakkında yapılan araştırma neticesinde sağlığımızı korumak amacıyla hekimlerin görüş ve önerileri olmaksızın kullanılmamalıdır.


Yorumlar (7)

emre

22 Mart 2013 saat 13:49    


emreyusuf9598@gmail.com

Çok teşekkür ederim

Recep

08 Aralık 2013 saat 20:54    


cok tesekürler ben bugün ayi yagini kulanmaya basladim

abdulhalim

07 Ocak 2014 saat 11:49    


Ayi yagini bulamiyorum yardimci olun lütfen

alpaslan

14 Ocak 2014 saat 00:56    


Ayi yagi mevcuttur

Dursun GÜLER

29 Ocak 2014 saat 00:53    


05459038693
Ayı yagı bulunur

Dursun GÜLER

26 Şubat 2014 saat 17:01    


BU NUMARA BENIM DEGIL YANLIŞ YAZMIŞLAR HERKES BENI ARAMASIN LÜTFEN Bende yag falan yok aramayın lütfen…

ISMAIL KABIL

04 Mart 2014 saat 01:22    


ayı yaği bende bıraz var.
meyıl.

Yorum Yapin

isim *

E-posta *

Site