Biberiye Yağı ve Faydaları

Biberiye Yağı ve Faydaları

Biberiye Yağı: Biberiye uçucu yağı, biberiye yapraklarının, buhar distilasyonu ile elde edilmektedir. Verbenon etken maddesi yüksektir. Antiseptik bir yağdır. Kafurun, kanfen, pinen, sineol, borneol, bornilesetat içermektedir.

Biberiye Yağının Faydaları: Gaz giderir. İdrar söktürür. Kolestrolü düzenler. Kan dolaşımını arttırır. Bronşite ve sinüzite iyi gelir. Karaciğer enzimlerini düzenler. İyi bir cilt temizlik ve bakım ürünüdür. Uykusuzluğu ve sinir sistemini düzenler. Saç dökülmesi ve kepeğe karşı faydalıdır. Sarılık ve karaciğer yetmezliğinde de kullanılır. Ruhsal açıdan hafızayı kuvvetlendirmeye ve konsantrasyonunu arttırmaya yardımcı olur. Boyun kireçlemesi olan hastalar boyun kısımlarına biberiye yağı ile masaj yapılırsa kireçleme hafifler ve hareket kabiliyeti artar. Biberiye yağı cildin üstünden uygulanır ve bağ dokuları kuvvetlendirip ölü hücreleri temizlemesinden dolayı da zayıflamaya ve güzelleşmeyede katkıda bulunur. Başlıca romatizmal sorunlar, gut, kansızlık, idrara çıkamama, sindirim yolu taşları, astım, kalp çarpıntısı, salgı bezleri çalışması, karaciğer, kurt dökme, depresyon, sürmenaj, asabiyet, sinirsel migren, ağız, diş sağlığı, sorunlarına karşı çok başarılı bir drogtur.sifalibitkileriniz.com Kuvvetli antiseptik bir özelliğe sahiptir, böylece akne tedavisinde, tırnak ve ayaklarda gelişebilecek mantar rahatsızlıklarında, vücudun tamamında oluşabilecek viral ve bakteriyel gelişmeleri önlemede kullanılabilir.

Biberiye Yağı Nasıl Kulanılır? Bir fincan suya 2-3 damla damlatılır veya şekere damlatılarak günde 3 defa kullanılabilir. Sinüzite romatizmal ağrılara sivilceler üzerine sürülerek kullanılır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. nazife dedi ki:

    biber yağı içilir mi

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.