Buğday Yağı ve Faydaları

Buğday Yağı ve Faydaları

Buğday Yağı: B vitaminleri ve mineraller içerir. Özellikle E vitamini yönünden zengindir.

Buğday Yağının Faydaları: Kabızlığı önler. Cilde güzellik verir. Hücre yenileyicidir. Beyni ve gözü kuvvetlendirir. Saç için kepek oluşumunu engeller. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Saça güç, parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Yüzün ve vücudun E vitamini ihtiyacını karşılar. Ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar için faydalıdır. Zihin yorgunluğuna iyi gelir ve sinirleri yatıştırır. Cilt lekeleri, güneş lekeleri ve doğum lekelerini gidermeye yardımcı olur. Cildi besler, pürüzsüzleştirir ve kilo kaybı sorunlarına karşı güvenle kullanılır. Selülit için, yarık yara ve diğer cilt problemlerinde de etkili olarak kullanılabilir. Buğdayın içerisindeki proteinler, saçın dış etkenlere daha dayanıklı olmasını sağlayan bir koruyucu tabaka oluşturur. Cildin nemli olmasını, yaşlılık etkilerinden korunma aşamasında ve kırışıklık giderilmesi gibi cilt sorunlarında budğay yağının çok olumlu etkileri bulunur.

Uyarı: Fazla kullanımda kilo aldırabilir.

Buğday Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen; günlük 1 çay kaşığı kullanılır. Haricen; saç için friksiyon, cilt için masaj şeklinde uygulanır.

Kuru saçlar için Buğday Yağı İle Yapılan Bir Bakım Önerisi

Malzeme: Bir yumurta sarısı, bir kaşık bal, bir kahve fincanı buğday yağı.

Hazırlanışı: Yumurta sarısı, bal ve buğday yağını iyice biribirine karıştırıp saçınıza sürün. Buğday yağı yerine saf zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Başanıza sıcak bir havlu sararak bu şekilde bir saat bekleyin. Sonra saçlarınızı yıkayın.sifalibitkileriniz.com Karışımı saçınıza sürerken bir taraftan da ensenizden tepeye doğru masaj yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız. Saçlarınız çok zayıf ise bu kürü haftada bir kez olmak üzere bir ay boyunca sürün.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.