Elma Yağı ve Faydaları

Elma Yağı ve Faydaları

Elma Yağı: Anadolu adaçayı (Salvia Triloba L.) türünün yapraklı ve çiçekli dallarından su buharı distilasyonu ile elde edilen uçucu yağdır. Sarımsı veya renksiz, özel kokulu ve yakıcı lezzetli bir sıvı olup %60 kadar sineol taşımaktadır.

Elma Yağının Faydaları: İdrar artırır. Terlemeyi keser. Sindirimi düzenler. Bebeklerde gaz sıkıntılarını hafifleticidir. Sivilceli ciltlerin bakımında destekleyici olabilir. Bronşit, astım, adet düzensizliğinde yardımcıdır. Boğaz ve burun hastalıklarında antiseptik etkiye sahiptir. Saçlara yumuşaklık ve parlaklık sağlar. Kuru ve çatlak ciltlere ve aynı zamanda yağlı, sivilceli cildin bakımında da uygulanabilir. Haricen yara iyi edici, antiseptik ve karın ağrısına veya gaz söktürmek için kullanılmaktadır. Kuvvet verici ve uyarıcı etkilerinden dolayı haricen romatizma ve mafsal ağrılarda kullanılır.

Elma Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen küçük miktarlarda (günde 3-5 damla), 1 fincan suya damlatılarak içilir. Cilde ve saçlara masaj olarak uygulanır.

Uyarı: Fazla miktarda kullanılması sakıncalıdır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. hüseyin dedi ki:

    5 yaşında bir çocuğum var bronşit tedavisi görüyor ve zaman zaman çok öksürüyor eğer hastalığı bitkisel olarak iyileştiğini bilen varsa cevap verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler..

  2. mehmet dedi ki:

    Hüseyin bey bronşit tedavisi; baharatçıdan bamya tohumu satın alıp çiğ kahve yi kavurduğumuz gibi az miktarda yağla biraz kavurduktan sonra kahve değirmeninde kahve gibi çekiniz. Çektiğiniz bamya tohumunu aynı kahve pişirir gibi bir tatlı kaşığı bamya tohumunu bir çay bardağı suyla pişirip tortusu dibinde kalacak şekilde sabahları ve akşam yatarken çocuğunuza içiriniz. benim dokuz yaşındaki oğlum bu sayede iyileşti.Allah hayırlı şifalar versin

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.