Gliserin Yağı ve Faydaları

Gliserin Yağı ve Faydaları

Gliserin Yağının Faydaları: Cildi besleyici özelliği vardır. El ve vücutta kullanılır. Romatizma ağrılara, cildi beslemeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Ayaktaki, ciltteki ve eldeki çatlakları giderme özelliğine sahip olduğundan dolayı kullanılması tavsiye edilir.

Gliserin Yağı Nasıl Kullanılır? Haricen masaj şeklinde uygulanır.

Gliserin Yağı Saça Nasıl Kullanılır? Saçınıza saf gliserin sürdüğünüzde havadaki nemi çekerek saçlarınızın nem oranını artıracaktır. Eğer kuru saçlarınız varsa saçınıza gliserin sürmeniz doğal yollardan nem oranını dengelemenize yardımcı olacaktır. Gliserin saç bakımı için kullanabileceğiniz doğal saç bakım kürleriniz arasında yerini almaya hak edecek bir üründür. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, saçınız kuruyken gliserin sürmenin faydadan çok zarar getirebileceği gerçeğidir.sifalibitkileriniz.com Gliserini suyla karıştırdıktan sonra saçınıza sürün ya da saçınız ıslakken bu işlemi gerçekleştirin. Aksi takdirde saçınızda varolan nemi gliserin çekerek saçınızdaki nem oranının düşmesine ve saçınızın elastikiyetini kaybetmesine neden olabilir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. zeliha onat dedi ki:

    Benim saçlarım biraz yağlı sanırım gliserin uygun olmaz diye düşünüyorum. Kuru saçlı arkadaşım kullanıyor saçları ışıltı kazandı. Tavsiye ederim.

  2. MEHMET dedi ki:

    ellerim çok çatlamıştı gliserin limon karşımı sürdüm çok iyi geldi. tavsiye ederim.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.