Kafur Yağı ve Faydaları

  • 13 Ağustos 2010
  • Yorum Yaz
  • 2.850 kez incelendi.
Kafur Yağı ve Faydaları

Kafur Yağı: Genç kafur ağacının kökünden gövdesinden elde edilir. Sril Lanka’da Çin ve Japonya’da yetişir. Kâfur yağı beyaz renkte billuri bir maddedir.

Kafur Yağının Faydaları: Kan dolaşımını stimule eder. Serinletici ve tonik etkisi vardır. Boyun ağrılarında kullanılmaktadır. Stresin giderilmesinde etkisi mevcuttur. Kas ağrılarında burkulmalarda ağrılarda etkilidir. Astım bronşialede ve balgamın söktürülmesinde faydalıdır. Sindirim sistemi hastalıklarından kabızlıkta karındaki oluşan gazlarda ishallerde safra taşlarının tedavisinde kullanılır.sifalibitkileriniz.com Aknede yanıklarda yağlı ciltlerde derideki ülseratif yaralarda kaslardaki gerilimin giderilerek derinin yumuşamasında kullanılmaktadır. Solunum istemi hastalıklarından akciğer ödeminde etkisinden dolayı öksürük ve soğuk algınlığında pnomonide kullanılmaktadır.

Kafur Yağı Nasıl Kullanılır? Masaj tarzında uygulamada dilüe edilmelidir. Doğrudan ağrılı bölgeye uygulanır. Birkaç damla pamuğa damlatılarak vücuda sürülmekle böceklere karşı korunmada faydalıdır. Kâfur yağı astım bronşiti olan hastalarda inhalasyon yolu ile kullanılmamalıdır.

Uyarı: Hamilelerde kullanımı sakıncalıdır.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.