Karanfil Yağı ve Faydaları

Karanfil Yağı ve Faydaları

Karanfil Yağı: Karanfil tomurcuklarından su buharı distilasyonu ile karanfil yağı çıkarılır. Uçucu yağ, sabit yağ ve tanen içerir.

Karanfil Yağının Faydaları: Sindirimi kolaylaştırır. Kalbi güçlendirir. Cinsel arzuyu arttırır. Spazmları çözer. İshali keser. Hazmı kolaylaştırır. İştah açar. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Antiseptik ve ağrı kesici olarak kullanılabilir. Ağız ve mide kokularını gidermeye yardımcı olur. Sinirleri uyuşturur. Diş ağrılarına etkilidir. Doğum kolaylaştırıcı olarak kullanılır. Diş eti çekilmesi ve iltihabına kullanılmasi tavsiye edilir. Haşereleri kovmaya yardımcı olur.sifalibitkileriniz.com Mide ve bağırsak gazlarını giderici, ateşli hastalıklarda terletici ve sinirleri uyarıcıdır. Karanfil yağı, antiseptik, antiviral ve antifungal (mantar hastalıklarına karşı) kullanılabilen bir yağdır. Karanfıl yağı romatizma ve nevralji ağrılarının hafifletilmesinde yararlı olur. Bunun için karanfilyağı ağrılı yerlere dıştan ovuşturularak uygulanır.

Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen; 1 fincan suya 1-2 damla damlatılarak içilir. Diş ağrılarında pamuk üzerine damlatılarak diş üzerine tatbik edilir.

Uyarı: Karanfil yağı cilde sürülmemelidir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.