Okaliptus Yağının Faydaları ve Kullanımı

Okaliptus Yağının Faydaları ve Kullanımı

Okaliptus Yağı: Okaliptüs ağacının taze yapraklarından distilasyon yöntemi ile okaliptüs yağı elde edilmektedir. Tanen, reçine, ökaliptol ve flavon glikozitlerini içerir.

Okaliptus Yağının Faydaları: Kuvvetli antiseptiktir. Öksürüğü keser, boğaz ve burun iltihaplarını giderir. İdrar yollarını temizler. Saç dökülmesinde ve kepeğe karşı faydalıdır. Mikrop öldürücü ve kas gevşeticidir. Solunum yolu rahatsızlıklarında, astım, bronşit, nezle ve soğuk algınlığında kullanılır. Kabızlık, öksürük, şeker hastalığı, romatizma, selülit, sindirim sistemi sorunları, dişeti ve ağız içi rahatsızlıklarında etkilidir.

Okaliptus Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen; 1 fincan suya 5 damla damlatılarak balla tatlandırılıp içilir Haricen; masaj şeklinde ve sinüzit için buğu şeklinde antiseptik olarak kullanılır. Sinüzit için buğu yapılarak kullanılır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

bursa seo SEO Blogu HTML Dersleri HTML Nedir CSS Dersleri seo paketleri İstanbul SEO Ajansı izmit evden eve nakliyat fiyatları petek temizleme aşk büyüsü büyü bozma antalya havalimanı transfer 05.06.2018 SON eşya depolama ofis taşımacılığı evden eve nakliyat