Portakal Yağı ve Faydaları

Portakal Yağı ve Faydaları

Portakal Yağının Faydaları: Sakinleştiricidir. Cilde canlılık verir.  Dişetlerini güçlendirir. Tonik olarak kullanılır. Kan dolaşımını düzenler. Sivilce ve akneleri giderir. Mide rahatsızlıklarını geçirir. Strese ve yorgunluğa iyi gelir. Romatizmal ağrılarda faydalıdır. Midenin çalışmasına yardımcı olur. Yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Hazmı kolaylaştırır. Soğuk algınlığı, nezle ve gripte faydalıdır. Cildin güzel olmasını sağlar. Cildi sıkılaştırır. Kuru ve hassas ciltlerde dengeleyici olarak kullanılabilir. Portakal yağı ile selülitli bölgelere masaj yapılarak selülitlerin azaltılması sağlanır.

Portakal Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen; yarim fincan suya 3 damla damlatılarak günde 3 defa kullanılır. Haricen: cilde masaj yapılarak sürülür. Cilt için kullanırken nemli pamuk ile cilt temizlenir. EI ve cilt için kullanıldığında birebir Tatlı Badem Yağı ile karıştırılıp kullanılır.

Uyarı: Yoğun konsantrasyonda cildi tahriş eder. Günüş ışınlarını absorbe edebilir, ışığa aşırı duyarlılığa sebeb olabilir. Ciltte hiperpigmentasyona ve alerjiye neden olabilir. Mide, gastrit ve ülser rahatsızlığı olanlar kullanmamalıdır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.