Zencefil Yağının Faydaları

  • 11 Aralık 2012
  • Yorum Yaz
  • 4.725 kez incelendi.
Zencefil Yağının Faydaları

Zencefil Yağı Kullanımı ve Faydaları

Zencefil Yağı Zingiber officinalis türünün ağacının kuru köklerinden ekstraksiyon yöntemi ile elde edilir. Limonsu, odunsu, baharatlı karakterlerde kokuya sahiptir. Nişasta, rezin ve uçucu yağlar içermektedir.

Zencefil yağının bilinen yararları

Beden ve zihin gücünü arttırır. Kusmayı ve ishali önler. Saça parlaklık verir. Felçli hastalarda kullanılır. Romatizmayı tedavi eder. Karın ağrılarını giderir. Karaciğer yetmezliğinde faydalıdır. Afrodizyak özelliği vardır. Ayrıca dahilen yatıştırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahiptir. Buhar terapisi soğuk algınlıkları, nezle, bulantı, halsizlik durumlarında etkili olarak kullanılabilir. sifalibitkileriniz Masaj yağlarında veya banyoda kullanıldığında romatizma, eklem ve adele ağrılarında, kan dolaşımının zayıf olduğu bölgelerde faydalı olduğu tavsiye edilir.

Uyarı: Zencefil yağı, normalde zehirsizdir ve cildi tahriş etme özelliği yoktur. Ancak hassas ciltlerde, tahrişe sebep olabilir. Işığa karşı duyarlıdır.

Zencefil yağı nasıl kullanılır?

Dahilen; 1 fincan suya 2-3 damla damlatılarak günde 2 defa kullanılır. Haricen; cilde masaj yapılarak kullanılır.

Uyarı: Zencefil yağı ve faydaları hakkında yapılan araştırma neticesinde sağlığımızı korumak amacıyla hekimlerin görüş ve önerileri olmaksızın kullanılmamalıdır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.