Afta Ne İyi Gelir

Afta Ne İyi Gelir

Ağızda ve dilde çeşitli mineral ve vitamin eksikliklerinden dolayı oluşan ortasında beyaz pamukçuk şeklinde oluşan yaralardır.

Aft İçin Bitkisel Çözümler

Karbonat ile gargara
Bir buçuk çay kaşığı karbonat ile bir buçuk çay kaşığı su birbirine karıştırılır. Ağza alınıp çalkalanır ve tükürülür. Ağrıyı ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olan bu karşımı haftada 5-6 defa uygulayarak ağzınızda aftın oluşmasına neden olan mikropları uzaklaştırır.

Bal ve zerdeçal karışımı
1 çay kaşığı zerdeçal ile 4 çay kaşığı balı karıştırarak hazırlayabileceğiniz bu yöntem iltihaplanma ve ağrıyı hafifletir. Hamur haline getirdiğiniz bu karışımı yaralar üzerinde 20 dakika kadar bekletilir, ılık su ile yıkanan bölgeye iyi gelir.

Karadut suyu ile gargara
Etkili bir antiseptik olan karadut suyu içinde bulundurduğu antioksidan etkisiyle cildin yıpranmış dokularını onarır.

Nane yağı
Nane, içinde bulundurduğu doğal temizleyiciler ile aftınızı temizlemede etkili bir yöntemdir. Yumuşak hareketlerle uygulayacağınız nane yağı ağız aftınıza mükemmel bir çözümdür.

Fesleğen yaprağı
Fesleğen yaprağı çiğneyerek zahmetsiz ağız aftınızdan kurtulabilirisiniz.

Kişniş otu tohumu
1 çay kaşığı kişniş otu tohumunu 2 bardak ılık suda bekletin. Her sabah ve her akşam gargara yaparak kullanın. İçinde bulunan antioksidan etkisiyle kişniş otu tohumu escort diyarbakir ağzınızda çıkan aft iltihaplanmasını yavaşlatır.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.