Ağız Mantarına Ne İyi Gelir

Ağız Mantarına Ne İyi Gelir

Ağız mantarının belirli bir ilaç tedavisi bulunmamaktadır. Ancak bu rahatsızlık çok uzun süreli bir rahatsızlık olmamaktadır. Maksimum 1 hafta içerisinde geçebilmektedir. Ancak bu süre içerisinde ağız mantarından çabucak kurtulmak ve bir daha yakalanmamak için kişinin de yapması gerekenler bulunmaktadır. Öncelikle beslenmeye dikkat ederek vücut direncini yüksek tutmak gerekmektedir. Bol bol vitamin almak da bunun başında gelmektedir. Bunun yanı sıra ağız içine zarar verecek sert yiyeceklere dikkat etmek gerekmektedir. Örneğin; cips, sert kuruyemiş, bisküvi gibi yiyecekler ağızda yara oluşturdukları takdirde bu ağız mantarını tetikleyebilmektedir. Bunun yanı sıra ağız derisini yeme alışkanlığı olanların buna özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Bu kısımlara enfeksiyon bulaştığı takdirde ağız mantarının oluşması muhtemel olmaktadır. Son olarak ağız mantarının tedavisi sırasında ve sonrasında mutlaka ağız ve diş temizliğine dikkat etmek ve düzenli olmak gerekmektedir.

Ağız ve çevresinde mantar hastalığı bulunan hastaların şekerli olan besinleri tüketmemesi ve içeriğinde şeker olan içeceklerden uzak durmaları gerekmektedir. Şekerli olan yiyecek ya da şekerli olan içeceklerin tüketilmemesinin nedeni şekerli olan tüm besinlerin ağız mantarları için temel gıda olmasından kaynaklanmaktadır. Şekerli yiyecek ve şekerli içecek tüketen hastaların ağız mantarları azar ve ağızda bulunan bu mantarlar gittikçe daha çok yayılmaya başlar. Bal, pirinç, peynir, kavun ve karpuz gibi yiyeceklerin tüketilmesi ağız mantarı olan hastalar için iyi bir seçenek değildir. Bebeklerin biberonları ve aynı zamanda emzikleri belli aralıklar ile temiz ortamda kaynatılmalıdır. Eğer bebeklerin biberonları ve emzikleri kaynatılmaz ise mantarlar oluşmaya ve görülmeye başlanacaktır. Ağızda mantar görülür ise mantarların bulundukları noktalara mirra tentürü sürülür ve bu sayede mantarlardan kurtulunmaya başlanmış olacaktır. Ağız mantarına kesin olarak çözüm üretilmesi ise bağırsak florasasının tedavi edilmesi ile mümkün olmaktadır.sifalibitkileriniz.com Bağırsak florası için gökçek tonik ve mantar çayı kullanmak zorunluluğu vardır. Ağız mantarı oluşumunda bunlar yapılarak ağız mantarından korunabilir ve aynı zamanda tedavi için neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Ağız ve çevresinde oluşan mantarlara karşı Nystantinli ya da hint baklasından elde edilen ilaçlar ile mücadele edilebilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.