Ayak Tabanı Yanmasına Ne İyi Gelir

  • 18 Aralık 2017
  • Yorum Yaz
  • 1.206 kez incelendi.
Ayak Tabanı Yanmasına Ne İyi Gelir

Bu sorunun tedavisinin yapılması için öncelikle buna neden olan sebep belirlenmelidir. Sebebin tedavi edilmesi ayaktaki yanmanın geçmesini sağlayacaktır. Bunun yanında ayağın temizliğine dikkat edilmesi, ayakkabıların rahat olanlardan seçilmesi, terlemeyi önlemek için uygun çoraplar giyilmesi, ayakların rahat olması için gerekiyorsa özel tabanlık kullanılması faydalı olabilir. Eğer yanmayla birlikte ağrı oluyorsa, ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir.

Ayak Yanmasına Ne İyi Gelir
Ayak yanması bazı doğal yöntemler uygulayarak geçirmek ve ayak yanmasından kurtulmak mümkündür. Ayaklarda yanma görüldüğünde bitki çayları, doğal karışımlar sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Ayaklarda yanma görüldüğünde sizlere vereceğim öneriler uygulayarak ayak yanmasını geçirebilirsiniz.

Kekik : Geniş bir kabın içerisine su eklenir ve 1 avuç kekik eklenir. Bu karışımda ayaklarınızı bekletmek ayaklardan yanması geçirecektir.

Ayak yanmasına Sirke : Sirke ile ayak yanmasından kurtulmak mümkündür .Çok etkili bu olan bu yöntemi uygulamak için bir leğen suyun içerisine 2 yemek kaşığı sirke ekleyin ve günde 2 defa bu suyun içerisinde ayaklarınızı bekletin. Su ılık olması tercih edilir eğer adet döneminde ve hamilelikte ayak yanması yaşıyorsanız deniz tuzu ekleyebilirsiniz. Ayak yanması kısa sürede geçecektir.

Zerdeçal : Ayak yanmasını geçiren etkili yöntemler arasında yer alan Zerdeçal ayaklarda kan dolaşımını hızlandırarak ayaklarda yanmayı yok eder. Ilık suyun içerisine az miktarda zerdeçal ekleyin ve günde 2 defa için. 3 gün içerisinde sonuç alacaksınız. Kan dolaşımını hızlandırdığı için ellerde yanma ve uyuşmaya iyi gelmektedir.

Zencefil : Kan dolaşımını uyarın zencefil kış ayalarında sıklıkla tükettiğimiz faydalı bitki çayları olarak bilinir. Zencefil tüketerek ayaklarda yanma sorununu yok edebilirsiniz.

soğuk su uygulamak : Çok eski bir yöntem olmasına karşın etkili yöntemlerden biridir. Ayaklarda yanma sorununa iyi geldiği gibi soğuk su kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Her akşam düzenli uygulamanızı tavsiye ederim. Akşam işten geldiğinizde ayaklarını yıkamak yerine soğuk su içerisinde bekletmek daha doğru olacaktır.

Ayrıca yoğurt tüketmek, sağlık beslenmek ayak yanmasına iyi gelmektedir. Ayaklarda yanmayı bitkisel yağlar sürmek çok etkilidir. Biberiye, nane, lavanta yağlarını suya ekleyerek bu suda ayaklarını bekletebilirsiniz. Akşamları yatmadan önce Hint yağını direk ayaklarınıza sürebilirsiniz gece ayak yanmasına iyi gelmektedir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.