Bağırsak Ağrısına Ne İyi Gelir

Bağırsak Ağrısına Ne İyi Gelir

Eğer rahatsız olan kişi başka hastalıklardan da muzdarip ise ağrıların tıbbi tanımını tam olarak dikkate alarak doktor veya hastaneye gitmesi gerekir.

Öneriler
Şekersiz sıvılar tüketin. Ağrı kesici alabilirsiniz, fakat aşırıya kaçmayın. Çünkü bunlar ciddi komplikasyonlara sebep olabilir. Daha sonra durumun tanısını koymak zorlaşır ve daha kötü bir hal alır.

Gerginlik mide ağrılarının yaygın bir nedenidir, akupunktur ağrıyı dindirmeye ve iyi nikotin üretimine sebep olarak rahatlamaya yardım edebilir. Ya da 15 dakika karnınızın üst bölgesine parmaklarınızla hafifçe masaj yapın.

Probiyotiklerde Mide ağrıları ve adet sendromundan kurtulmak için %20 bir umut var. Yeni araştırmalar sonucu bu umut iyi bakterileri destekleyen probiyotikleri gösteriyor. Probiyotikler ayrıca kabızlık , ishal ve diğer bağırsak ağrılarından kurtulmanıza yardım ediyor. Bu ilaçlar eczanelerde mevcut bulunmaktadır.

Bir fincan taze nane çayı çoğu bağırsak ağrısını rahatlatabilir. Yapılan araştırmalara göre, nane yaprakları içinde bulunan doğal yağlar mideyi, bağırsakları ve PMS’leri rahatlatıyor. Eğer nane çayını tercih etmezseniz alternatif olarak zencefil ve rezene içeren nane yağı haplarını tercih edebilirsiniz.

Tarçın çayı içmek bağırsakları rahatlatır.

Kusmak mide ve on iki parmak tıkanmalarına iyi gelir, çünkü şişlikten meydana gelen tıkanmayı giderir. Fakat şunu da belirtmeliyiz ki ağzınıza parmak sokarak veya başka bir şey kullanarak kendinizi kusmaya zorlamak ciddi komplikasyonlara sebep olur. Bundan dolayı hastalar aşırı kusma istediği hissettikleri zaman bunu yapmadan doktora başvurmalıdır.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.