Bağırsak Parazitine Ne İyi Gelir

Bağırsak Parazitine Ne İyi Gelir

Bağırsak parazitleri, tenyalar, yuvarlak solucanlar ve kıl kurtları olarak üçe ayrılabilir.Tenyalar, halk arasında şerit olarak bilinir. 7-8 metreye kadar uzayabilir. İyi pişmemiş etlerle insana geçer. Şerit olan kişilerde karın şişliği, bulantı ve iştahsızlık görülür. Bağırsak, normal çalışmaz ve sinir sistemi bozukluğu olur.

Kabak Çekirdeği
Kabak çekirdeğinin yapısında bulunan cucurbitacin bileşeni, farklı türlerdeki müshiller ile ilişkili olmasının yanı sıra, anti-iltihap özelliklere de sahiptir. Laktasif (müshil) yani yumuşatıcı etkisi sayesinde cucurbitacin bileşeni, bağırsakların temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı da kabak çekirdeği, özellikle de giardia adı verilen parazitlerin giderilmesinde etkili sonuçlar vermektedir.

Sarımsak
Çeşitli sülfürik bileşenleri sayesinde sarımsak, parazitler için hiç de hoş olmayan bir besindir. Çünkü alisinin adı verilen bir bileşen içeren sarımsak bu sayede, giardia ve diğer parazitlerin temizlenmesine ve imha edilmesine yardımcı olmaktadır.

Bağırsakların temizlenmesini sağlayan alisinin bileşeni, sindirim sisteminin normale dönmesine yardımcı olmaktadır. Her ne kadar hoş bir kokuya sahip olmasa da sarımsak, haftada 2-3 defa tüketilmesi halinde, hem bağırsak kurtlarının hem de parazitlerin giderilmesini sağlamaktadır.

Hindistan Cevizi
Hindistan cevizi, güçlü antioksidan özellikleri ve zengin besin bileşenleri sayesinde, bağırsaklardaki kurtların bozulmasına ve miktarlarının azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Hindistan cevizi, orik asit adı verilen güçlü bir anti-parazitik bileşen içermektedir. Orik asitse, viral ve bakteriyel enfeksiyonlar ile mücadele etmektedir. Bundan dolayı da Hindistan cevizi hem bağırsak kurtlarına hem de giardia adı verilen ve ince bağırsaklara yerleşen parazitlere iyi gelmektedir.

Pelin Otu
Hem bağırsak kurtlarının hem de parazitlerin azaltılmasına yardımcı olan pelin otu, özellikle de giardia parazitlerinin giderilmesinde son derece etkilidir. Pelin otu, anti-parazitik özellikleri sayesinde, her türlü bağırsak parazitinin azaltılmasında güçlü etkiler göstermektedir.

Havuç
Vitamin, mineral ve organik bileşenler bakımından zengin olan havuç, bağırsak kurtlarının yumurtalarının yok edilmesini sağlamakta ve yüksek C vitamini, beta karoten ve A vitamini içeriği ile, bağırsak kurtlarının sıkı bir rakibi durumundadır.

A vitamini, parazit yumurtalarını büyümeden imha etmekte ve C vitamini ise bağışıklık sistemini güçlendirerek, parzitik enfeksiyonlar ile mücadeleyi desteklemektedir.

Uzun Biber
Özel bir biber türü olan uzun biber, sindirim sistemi üzerine yerleşmiş olan parazitlerin giderilmesinde son derece etkilidir. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olan uzun biber, parazitlerin doğal bir şekilde imha edilmesini sağlamaktadır.

Soğan
Sarımsak ile benzer özelliklere sahip olan soğan, çok güçlü bir antioksidandır. Soğan, bağırsakların hızlı ve etkili bir şekilde temizlenmesine yardımcı olmakta ve bu parazitlerin vücuttan dışarı atılmasını sağlamaktadır.

Pancar Suyu
Anti-bakteriyel ve anti-parazit özellikleri ile pancar, tüm vücut sağlığı açısından faydalı olmasının yanı sıra, giardia gibi bağırsak parazitlerinin imha edilmesine de yardımcı olmaktadır. Günde birkaç defa içilen pancar suyu, bağırsaklardaki parazit enfeksiyonlarının temizlenmesine ve sindirim sisteminin normale dönmesine destek olmaktadır.

Greyfurt Suyu
Giardia gibi parazitlerin tedavisinde etkili olan greyfurt suyu, güçlü antioksidan içeriği ve bağışıklık sistemini dengeleyen vitamin içeriği ile, bağırsakların temizliğini sağlayan doğal bir dezenfektandır. Bundan dolayı da greyfurt suyu, bağırsaklardaki parazitler ile mücadelede oldukça etkindir.

Yaban Turpu
Bir diğer parazit düşmanı ise yaban turpudur ve güçlü antioksidan içeriği ile, sindirim sisteminin, enfeksiyonlardan arındırılmasına yardımcı olmaktadır. Sindirim salgılarının üretilmesini destekleyen yaban turpu, kolon ve sindirim sistemi organlarına yerleşmiş olan parazitlerin temizlenmesine destek olmaktadır.

Altınmühür Otu
Vücudun mukus zarı üzerinde oldukça güçlü bir etkiye sahip olan altınmühür, mide ve bağırsak sağlığı açısından faydalı etkiler göstermektedir. Berberin adı verilen bir bileşen içeren altınmühür otu, bu sayede anti-parazit özellikler göstererek, bağırsakların parazitlerden temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Zerdeçal

Birbirinden farklı birçok hastalığa iyi gelen zerdeçal, bağırsak kurtlarının vücuttan atılmasına da yardımcı olmaktadır. Zerdeçal, parazitlerin hasta olmasını sağlamakta ve parazit yumurtalarının imha edilmesini sağlamaktadır. Fakat çok yönlü bir baharat olan zerdeçal, aşırı miktarda tüketildiğinde birtakım beklenmedik sağlık sorunlarına neden olabileceğinden, kontrollü şekilde tüketilmelidir.

Nar
Anthelmintic adı verilen bir bileşen içeren nar, bu sayede parazitlerin imha edilmesine yardımcı olmakta ve enfeksiyonlara karşı korumaktadır.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.