Baş Dönmesine Ne İyi Gelir

  • 15 Haziran 2015
  • Yorum Yaz
  • 2.024 kez incelendi.
Baş Dönmesine Ne İyi Gelir

Baş dönmesini arttıran en önemli nedenlerden biri, baş ve vücudun hareketleridir. Dolayısıyla baş ve vücut hareket ettirilmezse, baş dönmesi hissi azaltılabilir. Çünkü baş dönmesi hastalığının en çok gözlenen nedenlerinden biri de, denge kanallarındaki kristallerin oynamasıdır. Bu hastalığın en temel başlangıcı başın ve gövdenin hareketleriyle ortaya çıkar.

Sabahları baş dönmesi
Örneğin sabahları yataktan kalkıldığı zaman çok şiddetli baş dönmesi görülür. Sabit pozisyonda durulup karşıya bakıldığı zaman 15-20 saniye sonra geçer. Ancak kişi öne eğildiğinde ya da banyoda yüz yıkamak için eğildiğinde yeniden başlar. Dolayısıyla bu durumu hemen fark eden hastalar, başlarını hareket ettirmeden doktora gitmeyi tercih ederler.

Sabit durmak bir tedavi değildir. Fakat o anda baş dönmesinin tekrar etmesini engellemek için uygulanabilecek basit bir yöntem olabilir. Eğer kişide kristal kaymasına bağlı bir baş dönmesi varsa, doktora gidene kadar pozisyonu sabitlemek, baş dönmesinin tekrarını önleyebilir.

Baş Dönmesine İyi Gelen Bitkiler
Zencefil: Zencefil içinde bulunan tanenler sayesinde denge sistemini güçlendirerek baş dönmesine iyi gelir.

Alıç: Alıç bitkisinde bulunan reçineler beyne giden damarları güçlendirerek kanama oluşumunu engeller.

Kabak çekirdeği: İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde baş dönmesini engelleyen kabak çekirdeği bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Sedefotu: Sedef otun ferahlatıcı etkisiyle baş dönmesine iyi gelir.

Cezayir menekşesi: Cezayir menekşesinde bulunan pektin maddesi baş dönmesinden dolayı oluşan görme kayıplarına iyi gelir.

Nane: Nanede bulunan vitamin ve mineraller bağışıklık sistemini güçlendirerek baş dönmesine iyi gelir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.