Böbrek Kumuna Ne İyi Gelir

  • 31 Aralık 2016
  • Yorum Yaz
  • 1.640 kez incelendi.
Böbrek Kumuna Ne İyi Gelir

Böbrek ağrıları ile karşılaştığınız zaman bol su içmelisiniz. Böbreklerimizin daha fazla çalışmasına yardımcı olan su, kumun atılmasında yardımcı olacaktır.
Tamamıyla gerçek limondan oluşturulan limonata varsa böbrek kumunu en az seviyede tutacaktır.
Bitkisel çaylar sayesinde kum dökmenize yardımcı olabilirsiniz. Menekşe ve gül çayları böbrek kumu konusunda oldukça başarılıdır.
Tuz alımının kısıtlanması ve yağlı besinlerin tüketilmemesi gerekir.

Böbrek kumuna bitkisel çözümler
Avokado yaprağını kaynattığınız zaman böbreklerinizin iltihaplanmasına iyi gelir. Avokado yaprağı kaynatıldığı zaman acı geleceği için bal ile tatlandırabilirsiniz.

Armut’un kurusunu bulduğunuz zaman suyunu hemen sıkın. Böbrek ağrılarınız ve kum dökme konusunda birebir faydalıdır.
Sıcak sıcak içeceğiniz keten tohumu çayı böbrekteki kuma kısa süre içerisinde etki edecektir. Birkaç gün sık sık keten tohumu çayını tüketmeye çalışın. Acı ve kokusunu sevmediğiniz zaman tatlandırıcı kullanabilirsiniz.

Ebegümeci yaprağını haşladıktan sonra balla tatlandırarak tüketebilirsiniz. Böbrekten kaynaklanan ağrılarınız için nasıl etki ettiğini sizde göreceksiniz.

Böbrek kumlarına iyi gelen ve herkesin evinde hazırlayabileceği bir diğer karışım ise; iki üç tane mısırın püskülü, avokado yaprağı, kiraz sapı ve lahana yaprağını bir buçuk litre kadar suda karıştırınız. Sonrasında kaynatarak süzünüz, Hazırlamış olduğunuz bu karışımı günde üç kereye kadar bir çay bardağı kadar tüketiniz.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.