Boyun Fıtığına Ne İyi Gelir

Boyun Fıtığına Ne İyi Gelir

Boyun fıtığına evde yapabileceğiniz en önemli şey masajdır. Kas gevşetici kremlerin yardımıyla boynunuza masaj yaptırmanız ağrılarınızın dinmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca hafif boyun hareketleri ile de boyunda bulunan kasların güçlendirilmesi sağlanabilir.

Boyun fıtığı tedavisinde ilk olarak hastaya rahatlaması ve boyun fıtığı ile yaşamayı öğrenebilmesi için psikolojik ve fiziksel destek tedavileri uygulanır. Şiddetli boyun ağrısı şikayetiyle doktora gidildiğinde ilk olarak bu ağrıların dindirilmesi hedef alınır. Boyun fıtığı genellikle psikolojik olduğundan tedavi ilk olarak psikolojik destekle başlar.

Fizikoterapi tedavisi, rehabilitasyonun yanı sıra çok önemli bir yere sahiptir. Boyun fıtığı ağrılarında boyun bölgesine nöral terapi, soft lazer kızıl ötesi ışınları, vücudun iç noktalarına kadar iner ve ağrılı bölgelerdeki kanlanmaları sağlar. Kan akışını olumlu yönde etkiler. Sancıyan sinirlere kan akışı sağlandığından dolayı tekrardan hayata dönerler. Bu sayede bölgede iyileşme görülür.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.