Dalak Büyümesine Ne İyi Gelir

Dalak Büyümesine Ne İyi Gelir

Dalak büyümesi çeşitli nedenlerle ortaya çıkan bir hastalık olduğundan tedavisi için de oluşumunda etkili olan etkene göre tedavi yapılır. Mesela siroz nedeni ile dalak büyümesi ortaya çıktıysa bu durumda dalak büyümesinin değil sirozun tedavisi yapılır.

Dalak büyümesinin nedeni enfeksiyon ise tedavi için antibiyotik ilaçlar kullanılır. Kanser nedeniyle oluşmuşsa kemoterapi tedavisi uygulanır. Dalak büyümesi ciddi boyutlara ulaştıysa dalak ameliyat ile alınır.

Kekiği suda kaynatın, soğumaya bırakın ve hemen ardından süzerek elde etmiş olduğunuz posanın içerisine koyu bir kıvama gelene kadar pirinç unu ekleyin. Hazırlanan karışımı yatmadan önce vücudunuzda dalak bölgesinin üzerine koyarak sarın. Lahananın yapraklarını haşlayıp süzdükten sonra, elde ettiğiniz sıvıya tatlandırıcı eklemeden günde üç öğün içmenizde dalak büyümesine iyi gelmektedir.

Bir diğer yöntemde, ısırgan otu ve sarımsağı birlikte tuzla dövmeli ve suda pişirdikten sonra karışımı elimizle sıkarak süzmeli ve hazırlanan lapa dalak bölgesine konmalıdır. Semizotu ve defne yaprağı da dalak büyümesine iyi gelmektedir. Taze sıkılmış 150 gr. semizotu suyuna 50.gr içme suyu eklenerek karışımı toplam günde 3 bardak içilmelidir. Semizotu gibi defne yaprağı da aynı şekilde hazırlanıp içilebilir.

Bitkisel Tedavisi:
Lahana Kürü: Lahana yapraklarını güzelce sıkın. Bu şekilde elde edeceğiniz suyu bir bardağa boşaltın ve üzüm hoşafı ile karıştırın. Bu karışımı sabah ve akşam olmak üzere 2 su bardağı için.

Zencefil Kürü: 1 su bardağı suyun içine 1 tatlı kaşığı toz zencefili ekleyin ve kaynatın. Kaynattıktan sonra 5 dakika kadar bekleyin. Bu karışımı günde 2-3 bardak içebilirsiniz.

Kuşkonmaz Kürü: 25 gram kuşkonmaz kökü ve sapını 1 su bardağı suyun içine ekleyin ve kaynatın. 3-4 dakika kaynattıktan sonra içebilirsiniz. Dilerseniz şeker ya da bal ile karışımı tatlandırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.