Dil Kanamasına Ne İyi Gelir

Dil Kanamasına Ne İyi Gelir

Dil, kan damarı bakımından zengin bir organdır ve bu nedenle olası bir kesik durumunda fazla miktarda kanama ile karşılaşılabilir. Şayet kanamayı durduramıyorsanız hemen bir doktora görününüz.

Öneriler
1- Antibakteriyel sabun ve ılık su ile ellerinizi yıkayın. Ellerinizin tamamen temiz olduğundan emin olmadan dilinizdeki bir kesik üzerine asla temas etmeyiniz.
2- Göğsünüze yakın olacak şekilde çenenizi öne doğru eğin. Bu uygulama kanın boğazın arka tarafında birikerek boğulmanıza neden olmasını önleyecektir.
3- Bölgeye basınç uygulayın. Bunun için dilinizdeki kanayan bölgeye temiz bir bez veya gazlı bez kullanın. Yaklaşık 5 dakika boyunca kanamalı bölgeye bu bezi bastırın ve sıkı bir şekilde tutun. Eğer bez kaldırdığınızda diliniz halen kanıyorsa bir beş dakika boyunca yeniden bezi sıkı bir şekilde tutunuz.
4- Temiz bir beze buz sarın ve dilinize uygulayın. Soğuk, kanamanın durmasına yardımcı olacaktır.
5- Dilinize ıslak çay poşeti uygulayın. Bitki çayı yerine siyah veya yeşil çay seçin. Siyah ve yeşil çaydaki taninler kanın pıhtılaşmasına yardımcı olur ve kanamanın daha hızlı bir şekilde durmasına katkıda bulunur.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.