Diz Kapağı İltihabına Ne İyi Gelir

Diz Kapağı İltihabına Ne İyi Gelir

Hastanın hızlı bir şekilde gelişip fazla acı veren bir diz kapağı iltihaplanması yaşadığını hissetmesiyle ilk olarak yapması gereken şey en yakın sağlık kuruluşuna başvurması ve bir uzmana görünmesi olacaktır. Ayrıca, yaptığı işi bırakması ve diz kapağını dinlendirmesi, buz kompleksi uygulaması da hastalığın giderilmesi için gerekli olmaktadır.

Kişinin diz kapağının hemen altında ya da hemen üstünde bir ağrı hissetmesi durumunda yaptığı işi bırakması ve bacağını dinlendirmesi gerekmektedir. Hasta diz kapağı iltihabının verdiği acıyı önlemek için deriye uygulanan ya da ağız yolu ile kullanılan takviyelerden alabilir. Ayrıca, bazı yardımcı takviyeler de hastanın diz kapağı bölgesindeki iltihabın azalması ve daha hızlı iyileşmesini sağlaması açısından faydalı olmaktadır.

Bu takviyeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Balık Yağı: Tendon iltihabı başta olmak üzere bütün yumuşak dokularda oluşan hastalıklar için en iyi takviyelerin başında balık yağı gelmektedir. Balık yağının sağlık ile ilgili birçok faydasının yanı sıra enfeksiyon önleyici olması ve iyileştirme özelliğinin olması diz kapağı iltihabı hastalığının önlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Glükozamin Sülfat: Doku bütünlüğünü yenilemek için ve Tendon iltihabını önlemek için glükozamin sülfat faydalı bir takviyedir. Doktor tavsiyesi olarak ilk hafta günde 4 sefer 1.500 miligram alınması önerilmektedir. Daha sonra ise bu miktar günde 1.500 miligram olarak devam etmektedir.

Magnezyum: Sağlığa birçok faydası olduğu bilinen magnezyum da diz kapağı iltihabı için gerekli olan takviyelerden birisidir. Günde iki sefer 250 miligram alınması önerilen magnezyumun kas gerginliğini azaltmak ve iltihabı önlemek gibi faydaları bulunmaktadır.

Metilsülfonilmetan (MSM): İçeriğinde sülfür bulunan bir birleşim olan MSM eklem şişmeleri ve hasar görmüş bağ dokusunun onarılmasını sağlaması bakımından faydalı bir takviyedir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.