El Mantarına Ne İyi Gelir

  • 17 Haziran 2016
  • Yorum Yaz
  • 2.681 kez incelendi.
El  Mantarına Ne İyi Gelir

Mantar genel olarak nemli ortamları sever. Bu nedenle elleri çok terleyen ve sürekli suyla temas halinde olan kişilerde el mantarı çıkma olasılığı daha fazladır. Genel kullanıma açık havuzları sık sık kullanan kişilerde de mantar görülme olasılığı daha yüksektir.

Ellerde mantar belirtisi tırnaklarda başlar. Tırnak tabakasının kalınlaşması, el mantarı habercisidir. Tırnağın çevresinde kaşıntı ve şişliklerle birlikte tırnak yukarı doğru kalınlaşır. Ellerinde mantar bulunan kişiler, mantar oluşumuna sebep olan faktörleri belirleyip bunlardan uzak durmalıdır.

Mantar tedavisi genellikle kremler yardımıyla sağlanmaktadır. Doktora danışmadan arkadaş tavsiyesiyle mantar ilacı kullanmak son derece yanlış bir harekettir. Mantardan şüphelenen kişiler en kısa zamanda doktora başvurmalı ve kendisi için en uygun ilacı kullanmalıdır.

Mantardan korunmanın en etkili yolu kişisel temizliğe özen göstermektir. Saç ve cilt bakımı için harcadığınız vakit kadar ellerinize de vakit ayırmalısınız. Gün içinde sürekli dışarıda bulunmak zorunda olanlar sık sık ellerini yıkamalıdır. Eve geldiğinizde kıyafetlerinizi mutlaka banyoda değiştirmeli ve temizlenmelisiniz. Dışarıdan eve taşıdığınız mikropları koltuklarınıza hatta yatak odanıza dahi bulaştırma riskiniz vardır.

Elleriniz çok terliyorsa bebek pudrası kullanarak ellerinizi ovalayabilirsiniz. Gün içinde ihtiyaç duyduğunuzda pudra ile ellerinizi ovalamalı ve terden arındırmalısınız.sifalibitkileriniz.com Ellerde olduğu kadar ayaklarda da mantar riski oluştuğundan ayak temizliğine de ayrıca özen göstermelisiniz.

Herkesin erişebildiği ortak kullanım alanlarından yayılan mantar rahatsızlığı çeşitli kremler yardımıyla tedavi edilebiliyor. Parklar, toplu taşıma araçları, havuzlar gibi ortamlar mantarın bulaşması için bulunmaz fırsat yaratır. Dışarıda geçirdiğiniz süre boyunca dokunduğunuz alanlara herkesin dokunabileceği gerçeğini aklınızdan çıkarmayıp ellerinizi sürekli steril tutmaya özen gösterin.

Mantar Tedavisi İçin Bitkisel Çözümler

2 bardak su
Aynısefa bitkisi

Yeteri miktarda ki aynısefa bitkisini 2 bardak su içerisine atarak 10 dakika kadar ocakta pişirin. Kaynadıktan sonra ılık olana kadar bekletin ve ılığını süzerek ayaklarınızı veya ellerinizi bu suda bekletin. Parmak aralarına su teması olduğuna emin olmalı ve 15-20 dakika kadar suda bekletme işlemi tamamlandıktan sonra iyice kurulamalı ve sonra hava alacak şekilde ayak veya el bekletilmelidir. Haftada 1 veya 2 kez kullanımı kesin sonuçlar almanıza yardımcı olur.

1 bardak su
Civanperçemi bitkisi
Yeteri miktarda civanperçemi bitkisini 1 bardak su içerisine atarak lapa hale gelmesini sağlayalım. Hazırlanan bu karışım türünü yatmadan evvel parmak aralarına sürmeli, daha sonra da ayaklarınızı veya ellerinizi tülbent ile sarmalısınız. 2 gün kullanıp, 1 gün ara vermeli ve sonra tekrar 2 gün kullanmalısınız. Böylelikle ilk günden itibaren sonuçlar aldığınızı görecek ve kısa süre içerisinde mantar oluşumlarından tamamen kurtulacaksınız

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.