El Terlemesine Ne İyi Gelir

El Terlemesine Ne İyi Gelir

Koltuk altları için terlemeye karşı kullanılan Antiperspirant deodorantlar ellerde de etkili olabilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta sadece deodorant değil içinde aluminum chlorohydrate bulunan antiperspirant deodorant kullanmanız. Eğer ellerinizde çok fazla miktarda terleme oluşuyorsa Antiperspirant deodorantlar işe yaramayabilir ancak en azından denemeye değer.

Ellerinizi yıkayın. Terli olan avuç içleri kendi kendine kurumaz, bu nedenle çoğu insanın yaptığı onları kuru tutmak için sık sık yıkamalısınız. Ter sisi rahatsız etmeye başladığında yıkayın ve iyice kurulayın. Yıkama sürecinde ise – banyo ve akşam yemeği öncesinde hariç- sadece su kullanın. Sabun kullanmayın.

Ellerinizi yıkamak için uygun zemin yoksa, yanınızda alkol bazlı el dezenfektan (antibakteriyel değil) bulundurun. Alkol geçici de olsa terin kurumasına yardımcı olacaktır.
Gerektiğinde ellerinizi silmek için yanınızda kağıt havlu taşıyın. Birisiyle tokalaşmayı düşünüyorsanız buna ihtiyacınız olacak.

Ellerinizi serinletin. Çoğu kişide normal mekanizma; vücudun ısınmaya başladığında terlemenin meydana gelmesidir. Bunun tersi düşünüldüğünde, serinleme yoluna gidilirse terlemeden uzak durmak konusunda etkili bir çözüm olacaktır. Bunun için bir vantilatör kullanarak avuç içlerinizin terlemesine hızlı bir çözüm sağlayabilirsiniz.

Eğer evde değil ve buna imkanınız yoksa bir lavabo bulun ve ellerinizi soğuk suyun altına tutun. Benzer etkiyi gösterecektir. Kurulamayı unutmayın.sifalibitkileriniz.com Mümkünse, çok sıcak koşullardan kaçının. Mutlak derecede gerekli olmadıkça bir ısıtıcı kullanmayın.

Ellerinize biraz toz serpin. Eğer evdeyseniz ellerinize biraz pudra serpiştirin – tabii, ellerinizin biraz beyaz görünmesinin sakıncası yoksa-. Pudra, terin emilmesine yardımcı olacaktır. Bu seçeneğin yapılıp yapılmaması biraz da mesleğinize bağlıdır. Toz olarak kokulu yada kokusuz bebek pudrası, kabartma tozu veya mısır nişastasını tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.