El Titremesine Ne İyi Gelir

El Titremesine Ne İyi Gelir

El titremensin günlük yaşamı olumsuz etkilemeye başladığı durumlarda el titremesi için ilaç tedavisi mümkündür. Çok nadir de olsa bazı durumlarda ilaçla tedavi mümkün olmamaktadır. Bu durumda ya cerrahi müdahale veya uzun zamanlara yayılmış egzersizler sizlere yardımcı olabilir. Uzman doktorunuz el titremesi ilaç ile tedaviye gerek kalmadan eğer egzersizlerle tedavi olabileceğinizi düşünüyorsa aşağıdaki egzersizleri önerir.

El titremesinde egzersiz:
-Elimizde sürekli taşıyacağımız egzersiz halkalarıyla(plastik olanları) sıkma egzersizleri yapabiliriz.

-Bir masanın önüne yerleştirdiğimiz bir sandalyeye oturuyoruz. Kollarımızı masanın üzerine dirseklerimiz masaya temas edecek şekilde yerleştiriyoruz. Yumruk yaptığımız ellerimizi hafifçe masadan kaldırıp indiriyoruz. (avuç içi yukarıya bakıyor ve bilek masadan ayrılmıyor) Avuç içimizi aşağıya alarak tekrarlar yapıyoruz.

-Bu egzersiz şeklinde 30 cm uzunluğunda bir merdane veya buna benzer bir cisim temin ediyoruz. Bu cisme 1 metre uzunluğunda bir ip bağlayıp onunda ucuna 1 kg geçmeyen bir ağırlık bağlıyoruz. Sanırım ne yapmak istediğimizi anladınız. Şimdi iki elinizle merdaneyi tutuyoruz ve ipi merdaneye sarmak suretiyle ağırlığı yukarıya çekiyoruz. Bu sırada yumruk şeklindeki ellerinizin avuç içleri aşağıya bakıyor.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.