Göğüs Yanmasına Ne İyi Gelir

  • 29 Ağustos 2016
  • Yorum Yaz
  • 1.412 kez incelendi.
Göğüs Yanmasına Ne İyi Gelir

Göğüs yanması hissinin ciddi bir durumdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını araştırması için muhakkak bir doktora başvurmak gerekmektedir. Göğüste yanma hissinin asıl sebebini belirlemek, altında yatan durumu teşhis ederek gerekli tıbbi yardımı almak açısından yardımcı olacaktır. EKG (elektrokardiyografi), röntgen, kan testi ve CT taraması gibi tıbbi yöntemler de uygun teşhisin yapılmasında kullanılan yöntemlerdendir.

Göğüste yanma hissi, birçok hayati tehlike taşıyan hastalığın işareti olabileceği için belirtilerin ortaya çıktığı ilk andan itibaren oldukça önem vermek gerekmektedir. Ağrının daha da kötüye gitmemesi için, panik olmamaya çalışın. Eğer ağrının daha da arttığını ve birkaç dakika sonra yatışmadığını farkederseniz, bir an önce doktorunuza başvurarak gerekli tedaviye başlamanız gerekir.

Göğüste yanma hissi ortaya çıktığında, rahat bir pozisyon alarak dinlenip, yavaş nefes almaya çalışılmalıdır. Telaşlanmak, şikayetlerinizi daha da artırarak sağlıklı düşünüp sorunun kaynağını bulmanızı engeler. Eğer yanma hissi bir kaç dakika içerisinde geçmiyorsa veya beraberinde ağrı sorunu da söz konusuysa, bir an evvel doktora başvurunuz. Yanma hissinin altında hayati nedenler yatıyor olabilir. Doğru tetkik ve tedavi için uzman doktora başvurulması tavsiye edilir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.