Kalça Tutulmasına Ne İyi Gelir

Kalça Tutulmasına Ne İyi Gelir

Kalça tutulması tedavisi nedenine bağlı olarak 3 bölümde sınıflandırılır.

İlaç Tedavisi: İlaçların çeşidine göre ağrıları hafifletici, enflamasyonu ortadan kaldırıcı, kemik kaybını azaltıcı, bol kalsiyum içeren eklem hasarını önleyici etkileri vardır. Ayrıca hastaların bol miktarda kemiklerin güçlenmesi için D vitaminine de ihtiyaçları vardır.

Kalça Ameliyatları: İlaçların ve diğer tedavilerin kalça ağrılarına cevap vermediği durumlarda uzman doktorlar ameliyat terrcih ederler. Bu ameliyatlar çok çeşitlidir. Kalça protezi, kalça yüzeyinin değiştirilmesi, Osteotomi, Artroskopi olarak adlandırılır. hastanın durumuna göre en uygun ameliyat şekline karar verilir.

Egzersizler: Egzersizler kalça tutulmalarında ve ağrılarında en uygun tedavi yöntemlerindendir. Egzersizler vücudun sürekli hareket etmesini sağlayarak kasların kuvvetlenmesini ve kalçaya destek olunmasını sağlar. Eklemleri saran kasları ve tendonları gerdirmek de kalça ağrılarını ve kalça sakatlıkları riskini azaltmada etkilidir. İnsan yaratılış olarak hareketli bir yapıya sahiptir. Egzersiz yapılmadığı zaman kemikler zamanla aşınıp zarar görür.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.