Kalp Ağrısına Ne İyi Gelir

Kalp Ağrısına Ne İyi Gelir

Kalp Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Ispanak: Kalp rahatsızlıklarına karşı oldukça etkilidir.

Kekik: kalp çarpıntısına iyi gelir.

Portakal: Kalp hastalıklarına iyi gelmektedir ve kolesterolü düşürür.

Sarımsak ve soğan: Kalp hastalığı ve yüksek tansiyonun riskini azaltır. Soğanın içeriğinde bulunan kimyasal maddeler sayesinde kalbi güçlendirerek alerjik etkileri engelliyor. Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak soğan tüketen kişilerde damar tıkanıklığının azaldığı gözlenmiştir.

Patlıcan: Kalpte oluşan çarpıntıyı önlemektedir.

Elma: Her gün bir tane tüketildiğinde kalp damar dolaşımına etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Salatalık: kalp hastalıkları sonucunda vücutta toplanan suyun atılmasına yardımcı olarak kolesterolü düşürür.

Zeytinyağı: Yapılan araştırmalara göre sızma zeytinyağının kalp ve damar sistemine oldukça yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Hurma: Bilim adamlarınca yapılan bilimsel araştırmalara göre hurma kalp- damar rahatsızlıklarından korunmak için yararlı olduğu söylenen elmadan da etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Havuç: Haftada 5-6 kez tüketilmesi sonucunda kadın hastalarda kalp enfarktüsünü eskittiği erkek hastalarda ise haftada 2-3 kez havuç tüketmek kandaki kolesterolün düşmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Uyarı! Ağrıların başladığı ilk günlerde hemen telaşa gerek yoktur. Ağrı başlar başlamaz hemen bir sağlık kuruluşuna başvurmakta fayda vardır. Bu nedenle geç kalmakla ilgili bir sorunla karşılaşmamak için ve ileride daha kötü sonuçların önüne geçebilmek için önce doktor tavsiyeleri ve tedavisi gerekmektedir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.