Kalp Romatizmasına Ne İyi Gelir

Kalp Romatizmasına Ne İyi Gelir

Kalp romatizması kalp ve kapakçıklarda görülmektedir. Buradaki romatizma sonucu meydana gelen hasarda kalpte görev kayıpları meydana gelir. En sık karşılaşılan nedeni iyi tedavi edilmeyen boğaz enfeksiyonlarıdır.

Boğaz enfeksiyonları iyi tedavi edilmediğinde eklemlerde iltihaplanma meydana getirir. Buradaki romatizmanın kalbe ulaşıp, kalp kapaklarında da iltihaplanmaya neden olması ve bu iltihap nedeniyle kalp kapaklarının daralması ve yetersizliği durumuna Kalp Romatizması denir.

Bu sebeple, boğaz enfeksiyonlarında verilen ilaçların doktorun tavsiye ettiği bitime kadar kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Her hastalıkta olduğu gibi erken teşhis çok önemlidir. Buna ilaveten hastalıklara yakalanmadan tedbir alınması. Tedavide istirahat de çok önemlidir. İlaç olarak ise bakterileri tamamen yok eden antibiyotik tedavisi uygulanır. Doktorunuz önerirse kortizon dışı antiromatizmal ilaç ve depo-penisilin enjeksiyonu da yapılabilir.

Kalp Romatizmasına Ne İyi Gelir
Çilek : Yemek aralarında 100’er gram çilek yenir.

Ihlamur, melisa (oğul otu), su : 6 bardak sıcak suya; 1 tatlı kaşığı ıhlamur ve 1 tatlı kaşığı ufalanmış melisa konur. 10 dakika bekletildikten sonra süzülür. Günde 3 kere, birer çay bardağı içilir.

Bal, su : 1 su bardağı suya; 3 kahve kaşığı süzme bal konur. ıyice karıştırıldıktan sonra içilir. Aynı işlem, günde 3 kere tekrarlanır.

Kuşkonmaz, su : 4 bardak suya; 20 gram kuşkonmaz konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür.Vücut su topladığı zaman; günde 3 kere, birer çorba kaşığı içilir.

Kiraz çöpü, su : 4 bardak suya; 1 tatlı kaşığı kiraz çöpü konur. 15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Vücut su topladığı zaman; günde 3 kere, birer kahve fincanı içilir.

Hünnap (çiğde), şeker, su : 8 bardak suya; 250 gram hünnap konur. 15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Suyuna 1 kahve fincanı toz şeker konulduktan sonra tekrar kaynatılır. Günde 3 kere, irer kahve fincanı içilir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.