Kalp Sıkışmasına Ne İyi Gelir

Kalp Sıkışmasına Ne İyi Gelir

Kalp sıkışması, kalp krizi göstergesi olarak ta meydana çıkabilir. Kalpte ağrı, nefes darlığı, kalbin sıkışması hissi, dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Kalp ile ilgili olan ağrılar çeşitli nedenlere bağlı olabilir.

• Günlük hiç değilse yarım saat düzenli olarak egzersiz yapın
• Sigara ve alkolden uzak durun
• Havasız ortamlarda fazla bulunmayım
• Üzüntü, stres, kaygı ve bunalım durumlarından bir an önce çıkmaya bakın çünkü kalbinizin en ciddi düşmanları bunlardır.
• Fırsat buldukça açık hava yürüyüşleri yapın
• Yeşil sebze ve meyve tüketmeye çalışın
• Aşırı yemek ten kaçının hele de gece yatmadan önce asla yemek yemeyin
Bu saydıklarımız hastalığın oluşmasını önleyecek önlemlerdir.

Kalp sıkışması sık sık hissedildiğinde mutlaka bir kardiyoloji uzmanına gitmek gereklidir. Kalp sıkışmasına bağlı gereken tetkikler yapıldıktan sonra çıkan sonuca göre tedavi şekli belirlenir. Fakat kalp sıkışmasından korunmak için, yaşam tarzında bazı değişiklikler yapılması gerekebilir.

Öncelikle beslenme şeklini değiştirmek kötü kolesterol yüksek ise düşürmeye çalışmak önemlidir. Bunu sağlamak amacı ile az yağlı beslenmek, hayvansal yağlardan uzak durmak, hamur işlerini azaltmak ya da kaldırmak, sigara kullanılıyor ise bırakmak, tuzu azaltmak, dengeli beslenmek, tahıl içerikli ve sebze ve meyve içerikli beslenmek kalp sıkışmasını ve diğer beslenme bozukluğunun neden olduğu hastalıkları önlemek için oldukça önem taşımaktadır.sifalibitkileriniz.con

Bunların dışında kalbin sıkışmasını önlemek için düzenli olarak yürüyüş ve egzersiz yapmak, en az hafta da üç gün bazı kol hareketleri bacak hareketleri gibi 20-30 dakikalık egzersiz yapmak ve stresten uzak durmak oldukça faydalıdır.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.