Karın Çatlaklarına Ne İyi Gelir

Karın Çatlaklarına Ne İyi Gelir

Hamilelik dönemi 9-10 ay sürebilen bir dönemdir. Bu dönemde Anne adayları iki can taşıdığı için haliyle beslenme durumları da artmaktadır. Buda fazla kilo olarak anneye binmektedir. Doğum sonrası bebek dünyaya geldiğinde anne de hamilelik çatlakları, fazla aldığı kilolar sebebiyle tıp da “stariae gradyidarum” denilen cilt çatlakları meydana gelir.

Youwin Giriş  – Youwin 600 TL Bonusu

Uzman doktorlar bol, bol su tüketimi yaparak yeterli ve dengeli beslenmenin altını çiziyorlar. C vitamini E vitamini içeren besin kaynaklarından bolca tüketerek cilt çatlaklarının önüne beslenmenizle geçebilirsiniz. Cilde masaj fırçası ile masaj yaparak bu bölgede oluşan kan dolaşımı hızını arttırarak o bölgedeki çatlakların oluşmasını engelleyebilirsiniz. Bol, bol mevsiminin meyvelerini tüketmelisiniz. Düzenli uyku da çok önemlidir. Hamileler ve gebeler için özel üretilmiş olan cilt çatlakları kremini de kullanabilirsiniz. Cildinizi besleyerek bu oluşumlara zemin hazırlanmasını engeller.

Badem yağından iki kahve fincanı, bir tane limonun suyunu sıkarak birbirine karıştırın. Daha sonra aloevera jelinide ilave ederek 3’ünü karışımını sağlayın. Karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra, her akşam yatmadan önce doğum çatlaklarınızın olduğu bölgeyi güzelce temizleyin. Bu işlemin ardından doğum çatlaklarınızın üzerine yaptığımız karışımı masaj yaparak sürün, bu bitkisel formül ile doğum çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.