Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir

Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir

** 1 Bardak ılık çaya 1 gram toz haline getirilmiş kinin ilave edilerek bu karışımı pamuklu kulak çöpü ile kirpiklere hafifce sürmelisiniz. Bu sayede kirpik dökülmeleri gittikçe azalacak ve zamanla duracaktır. Kininli su karışımını 3 günden fazla bekletmeyin ve yenisini yaparak uygulamaya günlük olarak sabah ve akşam devam edin.

** Kirpik dökülmesinin önemli bir nedeni vücuttaki bir takım mineral ve vitaminlerin eksik olmasıdır. Bu bakımdan Kükürt minerali açısından zengin besinleri tüketmek (soğan, turp, lahana, şalgam, tere) ve D vitamini açısından zengn yiyecekler ile beslenmek son derece önemlidir. Bu bakımdan balıkyağı, yumurta, balık eti gibi besinler fırsat bulundukça tüketilmelidir. Bu yiyecekler kirpikler ve kaşların sağlıklı kalmalarını sağlar ve kirpik dökülmeleri önlemek için olumlu yönde etki yapar.

Kirpikleriniz seyrek ise, gürleştirmek için, dışarıdan biraz destek gerekir. Evinizde, rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bakım yağı tarifimiz;

* Badem yağı
* Hint yağı

Hint yağı ve badem yağını eşit ölçüde karıştırın. 15 Gün boyunca, akşamları yatmadan öce, kirpik dibinden ucuna doğru sürün. Yalnız, gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.