Kol Romatizmasına Ne İyi Gelir

  • 28 Haziran 2016
  • Yorum Yaz
  • 1.602 kez incelendi.
Kol Romatizmasına Ne İyi Gelir

Kolda romatizma genellikle kol dirseğinde görülmektedir. Kol dirseğinin zedelenmesi ile kemik dokuları ve zayıf sinirler kaza aldığında iyileşmiş gibi dursa da zamanla romatizmayı oluşturmaktadır.

Kolda romatizma belirtisine en iyi örnek olarak kolun herhangi bir yerinde ve özellikle dirsek kısmında oluşan ağrı ve şişliktir.
Romatizması bulunan kişiler çoğunlukla eklem ve kas ağrısı çekerler
Kolda ağrı aniden geliyorsa birkaç saat sürüyorsa buda koldaki romatizma belirtisidir
Oluşan ağrılar eğer eklemleri sertleştiriyor ise buda romatizma ağrılarının olduğuna işaret eder
Bazen kol romatizmasında bu bölgelerde kilitlenmeler oluşabilmektedir.

Kol romatizması belirtileri olan kişinin acilen ortopedi doktoruna görünmesi oldukça faydalı olacaktır. Bu süreç içinde bu bölgenin dinlendirilmesi ve düzenli egzersizler yapılarak ağrılar azaltılabilir. Bunlar bu hastalıklar için en iyi tedavi yöntemleridir. Ekstra olarak ağrı kesici kremler ve tıbbi ilaçlarda buna faydalı olacaktır. Kolda romatizma bulunan kişilerin alkollü ise alkolden,sigaradan ve aşırı kilodan uzak durması gerekir. Bunlar hastalığı hızlı bir şekilde arttırmaktadır. Beslenmeye dikkat etmek ve bolca balık tüketmek hastalığın olmasını yavaşlatarak sizleri rahatlatabilir. Örnek olarak gut hastalığı da verebiliriz. Kolda oluşan romatizma belirtileri gezici romatizma belirtisiyle aynı olabilmektedir. Bunun için romatizma kesinlikle birbiriyle karıştırılmamalıdır. Böyle durumlarda romatizmal kol bölgesinin nemden ve soğuktan korumak çok önemlidir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.