Kol Titremesine Ne İyi Gelir

  • 30 Haziran 2016
  • Yorum Yaz
  • 1.690 kez incelendi.
Kol Titremesine Ne İyi Gelir

Kol Titremesinin Nedenleri ve Tedavisi

Psikolojik Etkenler
Psikolojik etkenler, vücutta fiziksel tepkimelerle kendini belli eder. Aşırı stres, endişe ve kaygı gibi hissedilen duygular kolun istemsizce kasılmasına yani titremesine neden olabilmektedir. Stres ve kaygı veren durumlardan uzak durarak bu sebepten oluşabilecek titreme problemi giderilebilir.

Sinir ve Kasların Yorulması
Gün içinde sinir ve kasların haddinden fazla çalışmış olmasından ötürü kolda titreme, seyirme problemi baş gösterebilmektedir. Tüm gün kollarını kullanarak hayatını kazanan ve kol kaslarını zorlayan kişilerde, kol titremesi sorununa sık rastlanmaktadır. Kasların dinlenmesi ve istirahat etmesi durumunda kasılmaların kendiliğinden geçmesi beklenir.

Vitamin ve Mineral Eksikliği
Yetersiz ve dengesiz beslenme, kasların alması gereken vitamini ve minerali alamamasına neden olur. Kasların yeterli miktarda vitamin ve mineral alamaması durumunda ise kaslarda seyirme, titreme sorunları baş gösterebilmektedir. Kol titremesinin nedeni yeterince vitamin ve mineral almamak olabilir. Dengeli ve vitamin/mineral ağırlıklı beslenilerek, oluşabilecek kol titremesi sorunu önlenebilir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.