Kol Titremesine Ne İyi Gelir

Kol Titremesine Ne İyi Gelir

Kol Titremesinin Nedenleri ve Tedavisi

Psikolojik Etkenler
Psikolojik etkenler, vücutta fiziksel tepkimelerle kendini belli eder. Aşırı stres, endişe ve kaygı gibi hissedilen duygular kolun istemsizce kasılmasına yani titremesine neden olabilmektedir. Stres ve kaygı veren durumlardan uzak durarak bu sebepten oluşabilecek titreme problemi giderilebilir.

Sinir ve Kasların Yorulması
Gün içinde sinir ve kasların haddinden fazla çalışmış olmasından ötürü kolda titreme, seyirme problemi baş gösterebilmektedir. Tüm gün kollarını kullanarak hayatını kazanan ve kol kaslarını zorlayan kişilerde, kol titremesi sorununa sık rastlanmaktadır. Kasların dinlenmesi ve istirahat etmesi durumunda kasılmaların kendiliğinden geçmesi beklenir.

Vitamin ve Mineral Eksikliği
Yetersiz ve dengesiz beslenme, kasların alması gereken vitamini ve minerali alamamasına neden olur. Kasların yeterli miktarda vitamin ve mineral alamaması durumunda ise kaslarda seyirme, titreme sorunları baş gösterebilmektedir. Kol titremesinin nedeni yeterince vitamin ve mineral almamak olabilir. Dengeli ve vitamin/mineral ağırlıklı beslenilerek, oluşabilecek kol titremesi sorunu önlenebilir.

Etiketler:

Yorum Yaz

bursa seo SEO Blogu HTML Dersleri HTML Nedir CSS Dersleri seo paketleri İstanbul SEO Ajansı izmit evden eve nakliyat fiyatları petek temizleme aşk büyüsü büyü bozma antalya havalimanı transfer 05.06.2018 SON eşya depolama ofis taşımacılığı evden eve nakliyat