Mide Fıtığına Ne İyi Gelir

Mide Fıtığına Ne İyi Gelir

Mide fıtığı, göğüs ile karın boşluğunu ayıran diyafram kasında mevcut olan açıklıktan (hiatus) midenin üst kısmının, yemek borusuna doğru sarkmasına denir.

Karın içi basınçta meydana gelen artış mide fıtığının en yaygın sebepleri arasında gösterilmektedir. Bu basınç ağır kaldırma, kusma, öksürme, tıksırma, aşırı bağırsak hareketleri esnasındaki gerginlik vb. sebeplerle artış gösterebilir. Hamile ve obez kişilerde bu basıncın daha fazla olduğu görülmüştür. Özellikle obez veya aşırı kilolu insanlardaki sıkışma mide fıtığı ataklarını kolaylaştırmaktadır. Bu kişilerde karın bölgesinde normalden fazla biriken yağlar mideyi iterek fıtığa neden olabilmektedirler.

Mide Fıtığına Neler İyi Gelir
Her gün taze sıkılmış havuç suyu mide fıtığına oldukça iyi gelmektedir. Hatta taze sıktığınız havuç suyunun içerisine bir tatlı kaşığı süzme bal veya çörek otu karıştırıp içebilirsiniz.

Sabahları kahvaltıdan sonra bir fiske çörek otunu bir tatlı kaşığı bal ile karıştırın ve ağınıza alıp yutun. Bu kür mide fıtığı olan kişilerin sürekli ağızlarına gelen acı suyunu dindirmektedir.

Haşlanmış lahanan suyunu bir fincana alın ve ılık olacak şekilde bir şeker kaşığı bal ile karıştırıp bir kere de için. Lahana suyu mideye çok iyi geldiği için taze meyve sularının içerisine de karıştırıp içebilirsiniz.

Arı sütü ve polenin her derde deva olduğunu herkes bilir. Mide içinde çok yararlı olan bu ikili midenin fazla asidini almaktadır. Eğer polene karşı alerjiniz yoksa günlük bir yemek kaşığı karıştırılmış şekilde tüketebilirsiniz.

Eğer mide fıtığından kaynaklanan bir ağrınız oluyor ise güzelavrat otunu az miktar suyun içerisinde kaynatıp için.

Bir şeker kaşığı haşhaş ile güzel avrat otu karıştırıp yutulursa mide fıtığına olumlu etkileri olur.

Limon, portakal, domates ve greyfurt gibi besinlerden olabildiğince uzak durmak gerekir.sifalibitkileriniz.com Bu besinlerin içerisinde bulunan asit oranı biraz fazla olduğu mide fıtığını tetikleyebilmektedir.

Her gün sabah kalkıldığında aç karnına bir tatlı kaşığı kuşburnu marmeladı yenilirse mide fıtığı minimuma indirilebilir.

Sarı patates suyu çiğ olarak sıkılır ve her gün bir bardak şeklinde içilir.

Beyaz yapraklı lahananın suyu çiğ olarak sıkılır ve akşamları bir bardak şeklinde içilir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.