Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

  • 26 Haziran 2015
  • Yorum Yaz
  • 3.275 kez incelendi.
Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

Midedeki salgı bezlerinin yeterli şekilde çalışmaması, hızlı yeme alışkanlığı, yenilen yiyeceklerin iyice çiğnenilmeden yutulması, gazlı ve asitli içecekler, sakız, lifli gıdaları tüketirken beraberinde su içilmesi, yemek yedikten sonra istirahat, stres gibi nedenlerden midede şişkinlik oluşur.

Özellikle yemek edikten sonra mide şişkinliği hissediyor ve nefes almakta bile zorlanıyorsanız aslında çok basit bir yöntem ile bu şişkinlikten kurtulabilirsiniz.

Şişkinliğe karşı yapmanız gereken şey oldukça basit. Bir limonu ikiye bölün, suyunu sıkın ve oda sıcaklığındaki suya ekleyin. Limon, diüretik özellikleri güçlü olan ve şişkinliğe iyi gelen bir meyvedir.

Sabahları güne bir bardak limonlu su ile başlamak da hayatınızda büyük değişiklikler sağlayacaktır.

Şişkinliğe Sebep Olan Besinler
Bazı besin maddeleri midede şişkinliğe ve bağırsaklarda sancılara sebebiyet verebilir.Bu besinlerden uzak durmak ciddi bir rahatsızlık söz konusu değilse faydalı olacaktır.

Şişkinliğin sebepleri; yemek yerken hava yutmak, yiyecekleri düzgün bir şekilde çiğnememek, karbonatlı içecekler tüketmek, sakız çiğnemek ya da şeker yemek, sinir ve strese bağlı durumlardır. Midede ve bağırsaklardaki rahatsızlığı önlemek için bu besinlerden uzak durmak gerekir.

Karındaki rahatsızlık bağırsaklardaki bir soruna da işaret edebilir. Bu sorunun teşhisi çok önemlidir. Ancak sadece hassasiyet de sebep olabilir. Özellikle şişkinlik yapan besinler;

Brokoli
Fasulye
Lahana
Karbonatlı içecekler
Karnabahar
Sakız
Şeker olarak sıralanabilir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.