Parmak Uyuşmasına Ne İyi Gelir

Parmak Uyuşmasına Ne İyi Gelir

Uzun süre devam eden parmak uyuşması panik ve kaygı bozukluğuna sebep olabilir. Bununla birlikte altında yatan başka hastalıkların habercisi de olabilir. Aşağıda sıralanan tedavi yaklaşımları ile parmak uyuşmasının şikayetleri kontrol altına alınabilir:

Düzenli Egzersiz
Doğuştan gelen ya da sonradan ortaya çıkan durumların kontrolünde genellikle rahatsızlığın azaltılması için fizik tedavi ve rahatlama egzersizleri önerilir. Eğer uyuşukluk ve karıncalanmanın rahatsız edici şikayetleri hamilelik gibi fizyolojik bir durumdan kaynaklanıyor ise, rahatlama ve stres azaltmaya yönelik uygulamaların fazlaca yardımı dokunur.

Dolaşımın Arttırılması
Zayıf kan dolaşımı sinirlerin ve kan damarlarının boşluğunu etkiler. Bazı egzersizler ve masaj terapileri etkilenen organa giden kanı artırarak herhangi bir hastalığın ilerlemesini durdurabilir.

Sıcak-Soğuk Kompres
Sıcak ve soğuk kompres, iltihaplı şişkinlikten kaynaklanan ağrının azalmasına (uyuşukluğun azaltılması için etkilenen alana giden kanın artırılması ile) ve şişkinliği indirerek sinirlerin iyileşmesine yardımcı olur.

Beslenme Alışkanlıklarının Değiştirilmesi
Kan dolaşımındaki değişikliğin kalıcı olması için, beslenme alışkanlığınızı düşük kolesterol, yüksek lif, yüksek antioksidan içerecek şekilde değiştirmeniz gerekir. Ek olarak tansiyonunuzu ve kolesterol seviyenizi kontrol altına almak için alışkanlıklarınızda değişiklik yapmanız ve sigarayı bırakmanız gerekmektedir.

Yaşam tarzı değişikliği
Şikayetlerin aşırı fiziksel aktivite ve fleksor retinakulumun (bağ doku ve sinirlerin koldan ele girmesine yarayan yumuşak doku) içindeki basıncın artması sebebiyle oluştuğu durumlarda bazı yaşam tarzı değişiklikleri gerekebilir. Ağrı ve uyuşukluğun giderilmesi için ilaç ve masaj gereklidir.

Vitamin Takviyesi
Multivitamin takviyeleri alabilir ve size en uygun besin takviyesini tavsiye etmesi için bir sağlık uzmanına danışabilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.