Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir

Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir

Sedef hastalığı tedavisinde ilk yapılacak şey, stresten uzak durmaktır.

Sedefe iyi gelen birkaç bitkisel formül sayesinde bu hastalığın etkilerini azalatmak mümkün olabilmektedir.

-Ezdiğiniz 3-4 diş sarımsağı 1 bardak kaynar suyun içine atın. 1 tatlı kaşığı üzüm veya elma sirkesi bu suya ekleyin. 4-5 tane taze yaban mersinini de ekledikten sonra 1 dakika kaynatın. Bu karışım ile rahatsızlık görülen bölgeleri yıkayabilirsiniz.

-1 ölçü zerdeçal ve 1 ölçü deve dikeni tohumunu toz haline getirip sabah ve akşam aç karnına 1 tatlı balla karıştırıp yiyebilirsiniz.

Alternatif tıp yöntemlerini doktorunuza danışmadan denemeyiniz.

Sedefe İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

1. Ceviz
Ceviz insan vücudu için çok sağlıklı bir besindir. Bu nedenle düzenli olarak ceviz tüketimi sedef hastalığının tedavi sürecinde çok önemlidir.

2. Mantar
Mantar çok sağlıklı ve lezzetli bir besindir. Mantarın insan vücudu için pek çok farklı yararı vardır. Mantar aynı zamanda sedef hastalığına da çok iyi gelmektedir. Çünkü içeriğinde çinko bulunduran gıdalar sedef hastalığına oldukça fazla iyi gelmektedir.

3. Ispanak
Ispanak da içeriğinde bol miktarda çinko bulundurması sebebi ile sedef hastalığına çok iyi gelmektedir. Bu nedenle eğer sedef hastalığından ve onun vücudunuzda bıraktığı olumsuz etkilerden şikayetçi iseniz düzenli olarak ıspanak tüketmenizde fayda vardır.

4. Peynir
Peynir içeriğinde bol miktarda çinko bulundurur. Bu özelliği ile peynir sedef hastalığına çok iyi gelmektedir.

5. Balık
Balık da sedef hastalığı için oldukça yararlı besinlerden bir tanesidir. Çünkü balık da içerisinde sedef hastalığına iyi gelen çinko maddesini bol miktarda bulundurmaktadır.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.